کد خبر: 321585
۰
۰
نسخه چاپی

شناسایی ۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان/۲ نفر دیگر جان باختند

به گزارش قم پرس فرزین رضاعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان کردستان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به شمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان کردستان تا ظهر امروز، گفت: در حال حاضر ۱۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان سنندج دارای بیشترین بیمار مبتلا به کرونا است، عنوان کرد: هم‌اکنون در بیمارستان توحید سنندج ۶۸ نفر، بعثت سنندج دو نفر و کوثر سنندج ۲۲ نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در حال حاضر در امام خمینی (ره) سقز ۱۴ نفر، بوعلی مریوان دو نفر، فجر مریوان ۱۳ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۴ نفر، امام حسین بیجار چهار نفر، بیمارستان سینای کامیاران سه نفر، امام خمینی دیواندره یک نفر، رازی بانه هفت نفر، شهدای دهگلان یک نفر و صلاح‌الدین بانه یک نفر بستری هستند.

رضاعی به وضعیت بیماران بدحال در بیمارستان‌های سطح استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: هم‌اکنون ۴۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی. سی.یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان کردستان از ابتدا تاکنون را ۴۱۲ نفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا ظهر امروز ۷۸ نفر در سقز، ۱۴۲ نفر در سنندج، ۳۴ نفر در قروه، ۳۱ نفر در بانه، ۲۳ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در بیجار، ۳۸ نفر در کامیاران، ۳۱ نفر در دیواندره و ۱۰ نفر در دهگلان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر دفن افراد فوت شده به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا، بیان کرد: همه موارد به‌صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط با این کار که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به مردم استان کردستان گفت: روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید