کد خبر: 321599
۰
۰
نسخه چاپی

تخلیه بار توسط راه آهن قم ۱۹۹ درصد افزایش یافته‌است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه‌آهن قم، محسن اعتماد در این زمینه افزود: در این مدت ۸۹ هزار و ۵۰۰ تُن کالا بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۸۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: تُن کیلومتر مرزی ۴ ماهه سال ۹۸، ۲۹۹ میلیون تُن بوده که با افزایش ۳۸ درصدی در سال جاری ‌به ۳۸۳ میلیون تُن کیلومتر رسیده است.

حمل یک تُن بار در یک کیلومتر توسط قطار، تُن کیلومتر گفته می‌شود.

به گفته وی،‌ بهره‌وری لکوموتیو نیز در چهار ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

اعتماد با اشاره به عمده کالاهای صادراتی بارگیری شده و نیز وارداتی تخلیه‌شده در این منطقه، گفت: کالاهایی مانند کاشی، گرانول و سنگ از جمله کالاهای بارگیری شده صادراتی و کالاهایی مانند سنگ سرب، موز و کود شیمیای از کشور ترکیه از جمله کالاهای وارداتی می‌باشد.

راه‌آهن قم در حال حاضر ۵۰۹ کیلومتر خط اصلی، ۳۰ کیلومتر خطوط صنعتی و تجاری و ۵۰ کیلومتر خط فرعی دارد و متشکل از ۱۵ ایستگاه است.

اتصال و ارتباط با خطوط راه‌آهن اصفهان، اراک و محور جدید و قدیم تهران، ورود و خروج بیش از ۲۸ هزار واگن باری در ماه، ورود و خروج بیش از ۱۵ هزار سالن مسافری در ماه، ورود و خروج روزانه ۵۰ رام قطار مسافری و ۳۰ رام قطار باری و واقع‌شدن در مرکز کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور از ویژگی‌های مهم راه‌آهن قم می‌باشد.

قرار داشتن ایستگاه راه‌آهن قم در مرکز شهر در فاصله نزدیک به حرم حضرت معصومه(س) و عبور خط راه‌آهن از داخل شهر و امکان پیاده‌سازی TOD و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در راستای توسعه خدمات شهری از دیگر ویژگی‌های راه‌آهن قم است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید