کد خبر: 321614
۰
۰
نسخه چاپی

استفاده از ظرفیت بسیج برای سازندگی استان

به گزارش قم پرس محسن بهشتی عصر دوشنبه در نشست کارگروه بسیج سازندگی استان که در سالن جلسات سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، گفت: با توافقی که با وزیر راه و شهرسازی شده پروژه ۳۲ هکتاری منطقه پردیسان با ساخت ۱۸۰ واحد مسکونی برای انتقال واحدهای زیر دکل و سکونت‌های غیر رسمی صورت گرفته است.

به گفته وی؛ زمین باید از سوی دولت برای اجرای پروژه اختصاص یابد و به دنبال مدلی برای آماده سازی و اجرا در این منطقه شهری باشیم.

بهشتی افزود: باید از منابع بانک، بسیج سازندگی و وزارت راه و شهرداری در این پروژه استفاده کنیم تا افراد را از سکونتگاه‌های غیررسمی و زیر دکل جابجا کنیم و زیر دکل هم به فضای سبز شهری تبدیل و در اختیار شهرداری قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت بسیج سازندگی گفت: همه استان‌ها به دنبال آن هستند اعتبار عمومی که در اختیار بسیج سازندگی است را با رایزنی‌ها به استان‌های خودشان بیاورند، با انجام این کار می‌توان روند انجام پروژه‌ها را تسریع کرد.

وی گفت: باید از ظرفیت بسیج سازندگی و ملی در راستای محرومیت‌زدایی استان و شهر استفاده کرد چراکه با همدلی و استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان بسیاری از محرومیت‌ها را از بین برد.

گفتنی است؛ رسیدگی به ۱۶ محله که به‌عنوان محله‌های بی‌بضاعت، جامعه هدف قرارگاه است که برای پیشرفت و آبادانی در دستور کار بسیج سازندگی قرار گرفته است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید