کد خبر: 321785
۰
۰
نسخه چاپی

افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا در پارس‌آباد

حسین قربانی در خصوص شیوع ویروس کرونا در شهرستان پارس آباد، عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان پارس‌آباد در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد، لازم است که پروتکل‌های بهداشتی از سوی دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم به صورت جدی رعایت شود.

وی با بیان اینکه ضروری است برای خروج شهرستان از وضعیت قرمز مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند، اظهار کرد: تعداد زیادی از مبتلایان به کرونا، شمال کسانی است که در مراسمات و تجمعات شرکت کرده و در ادامه باعث انتقال بیماری به نزدیکان و خانواده خود شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پارس آباد از ساده انگاری مسئله خطرناک کرونا توسط عده‌ای از مردم گلایه کرده و تصریح کرد: بی توجهی بعضی افراد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضمن به خطر انداختن خود باعث تهدید سلامت اطرافیان و سایر شهروندان نیز شده است و قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک تنها با عزم همگانی امکان پذیر خواهد بود.

قربانی با اشاره به اینکه در طول چند روز گذشته تعداد موارد مثبت بیماری کرونا افزایش چشمگیری داشته، اذعان کرد: موارد بستری در بیمارستان با وجود تلاش همکاران و بهبود و ترخیص بیماران در حال افزایش است و همچنان بیماران بد حال جایگزین بیماران قبلی می‌شوند که با این شرایط اگر مردم رعایت نکنند شرایط سخت‌تر و کادر درمان در ارائه خدمات به مبتلایان به کرونا با مشکل مواجه خواهد شد.

وی در خصوص افراد بهبود یافته و ترخیصی از بیمارستان‌ها بیان کرد: این افراد باید در قرنطینه کامل خانگی قرار گیرند تا افراد دیگر را درگیر این بیماری نکنند و تا بهبودی کامل مراقب خانواده خود نیز باشند و فاصله مناسب را با آنان رعایت کنند.

قربانی در خصوص اینکه بازرسان بهداشت روزانه به صورت مستمر بازرسی‌ها و نظارت از اماکن مختلف را انجام می‌دهد، اذعان کرد: تشدید بازرسی‌ها و نظارت از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نانوایی‌ها جهت آموزش، کنترل و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ و نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد به‌صورت روزانه و مستمر انجام گرفته و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پارس آباد با اشاره به اینکه مردم از خدمت گزاران خود در بخش سلامت شهرستان حمایت کنند و نگذارند خستگی چندین ماه کار مضاعف با عدم رعایت بهداشت و افزایش موارد ناشی از آن بر تن آنان بماند، تاکید کرد: از مردم شهرستان با جدیت تمام تقاضا دارم از حضور در تجمعات پرهیز کنند و برای کارهای ضروری با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از منزل خارج شوند تا شاهد شکست کرونا در شهرستان و استان و بالتبع در کشور باشیم.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید