کد خبر: 321794
۰
۰
نسخه چاپی

اطلاعیه ستادپیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم

به گزارش قم پرس، با توجه به اعلام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مبنی بر قرمز شدن وضعیت استان قم از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا وافزایش تعداد بستری ها در بیمارستان ها از مردم متدین و انقلابی استان قم تقاضا دارد جهت کنترل بیماری وکاهش بیماریها وکمک به پرسنل خدوم وخستگی ناپذیر بیمارستانها و مرکز بهداشت و اعضای ستاد به موارد ذیل توجه نمایند.

۱-تا حد امکان در خانه بمانند.در صورت ضرورت برای حضور در جامعه از ماسک استفاده نموده و فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۱/۵ متررا رعایت نمایند.

۲-از صاحبان تمامی مشاغل واصناف تقاضا دارد در رعایت پروتکل های بهداشتی حداکثر کوشش را بعمل آورندورعایت پروتکل های بهداشتی را در محل کسب و کار خود جدی بگیرند تا مجبور به تعطیلی آنها نشویم .

۳-با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خدمتت تمامی دلدادگان علوی و سادات بزرگوار تقاضا دارد برای حفظ سلامتی آحاد جامعه از مراسم دید و بازدید در روز عید غدیر خم پرهیز و با استفاده از شبکه های مجازی وغیر حضور این عید بزرگ را جشن گرفته وسنت حسنه را بصورت مجازی بجایی آورند.

۴-از شرکت در مراسم عروسی ؛عزاداری؛ترحیم وتشییع جنازه پرهیزنمایند و در صورت لزوم بگونه ای برنامه ریزی نمایند که در شرایط وضعیت قرمز تعداد افراد شرکت کننده بیشتر از ده نفر نبوده و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

۵-در این شرایط حساس بار دیگر از هم استانی های ولایت مدار وعزیز تقاضا دارد همچون دوره قبل که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تعداد بستریها کاهش یافت و حتی استان در مرز وضعیت سفید قرار گرفت تمامی تلاش و کوشش خود را بکار گیرند تا در این مرحله نیز بتوانیم همچون موج اول بیماری را کنترل و تعداد مبتلان را کاهش دهیم.

۶-مدیران وکارکنان ادارات موظفند رعایت پروتکل های بهداشتی را صددرصد رعایت نموده و بگونه ای برنامه ریزی نمایند که اربابان رجوع تا حد ممکن برای انجام کارهای اداری به ادارات مراجعه ننموده از طریق تلفن و یا بستر شبکه دولت اقدام نمایند.در صورت لزوم به مراجعه تلاش نماینده چه سریعتر نسبت به پاسخ گویی اقدام نمایند تا معطلی و حضور اربابان رجوع به حداقل برسد.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید