کد خبر: 321808
۰
۰
نسخه چاپی

حداقل سن مرگ و میر کرونا در خراسان جنوبی ۳۴سال شد/فوت ۴بیمار جدید

محمد دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از بیماران بستری تست کرونا برای ۵۳ نفر مثبت شده است، افزود: از شهروندان خواستاریم از تردد های غیر ضروری در شهر خودداری کنند.

دهقانی با بیان اینکه ۱۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، عنوان کرد: حال شش نفر از بیماران وخیم است.

وی بیان کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی داشتیم که کل آمار فوتی کرونا در استان به ۱۱۵ مورد افزایش یافته است.

دهقانی فیروز آبادی با بیان اینکه طی شش ماه از شیوع کرونا در استان حداقل سن فوت شدگان این ویروس به ۳۴ سال کاهش یافته است، افزود: بیشترین سن فوت شدگان هم طی این مدت ۹۷ سال بوده است.

وی با بیان اینکه ۸۸.۹ درصد از تمام موارد مرگ و میر کرونا در استان ۵۰ سال به بالا هستند، گفت: نسبت مرگ و میر در مبتلایان به کرونا با بیماری های زمینه ای نسبن به افراد بدون بیماری زمینه ای ۲.۹ برابر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرو: تاکنون ۱۰۸ نفر ار پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته اند.

وی اظهار کرد: ۱۴.۹ درصد موارد انتقال به کرونا مربوط به حضور افراد در ادارات و محیط کار و ۱۴.۷ درصد موارد انتقال مربوط به مسافرت های شهرستانی و استانی است.

دهقانی بیان کرد: همچنین ۵۸.۵ درصد موارد انتقال کرونا در خراسان جنوبی مربوط به تجمعات فامیلی و خانوادگی مانند مجالس عروسی و عزا است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید