کد خبر: 321811
۰
۰
نسخه چاپی

پوستر نخستین جشنواره ملی فرهنگی، هنری علوی رونمایی شد

به گزارش قم پرس، صبح امروز در وزارت آموزش و پرورش با حضور مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر و معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از پوستر فراخوان اولین جشنوارۀ ملی فرهنگی هنری علوی رونمایی شد.

در این مراسم رونمایی که با حضور برخی از مسئولان علمی و فرهنگی کشور همراه بود، دکتر حسین ظریف منش طی سخنانی اظهار کرد: این جشنوارۀ ملی با مشارکت فعال وزارت آموزش و پرورش و بنیاد بین المللی غدیر و با هدف آشنایی بیشتر جوانان، نوجوانان، دانش آموزان و معلمان و خانواده‌های آنها با آموزه‌های علوی در بستر شبکه اینترنتی شاد آغاز شده است.

ظریف منش گفت: جشنوارۀ بزرگ علوی باب مناسبی را برای ترویج و تبیین اندیشه امیر مؤمنان علی علیه السلام که در حقیقت همان فرهنگ و اندیشۀ غدیر می‌باشد را باز می‌کند و به رشد فکری و عقیدتی و معرفتی مخاطبان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی اعلام کرد: این جشنواره در چند بخش دانش آموزی دورۀ ابتدایی، دوره راهنمایی و متوسطه و همچنین بخش فرهنگیان و خانواده‌های آنان که یک جامعۀ سی میلیون نفری را در بر می‌گیرد، طراحی و تدوین و برنامه ریزی شده است.

ظریف منش در پاسخ به خبرنگار این مرکز در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره اظهار داشت: بنیاد بین المللی غدیر با همکاری وزارت آموزش و پرورش و با هدف آشنایی دانش آموزان با سیره امیرالمومنین علیه السلام و آشنایی آنان با دریای بیکران معارف والای غدیر دانست و در اجرای باز طراحی و اجرای فعالیت‌های تربیتی پیرامون موضوعاتی همچنین باز طراحی فعالیت‌های فرهنگی - امام شناسی، امر به معروف و نهی از منکر و انتظار و مهدویت و برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان این جشنواره مؤثر خواهد بود.

وی در تشریح جزئیات این جشنواره گفت: مخاطب اصلی این جشنواره فرهنگی هنری جوانان، نوجوانان و معلمین و خانواده‌های آنان هستند که می‌توانند با دسترسی که به شبکه اینترنتی شاد دارند در این جشنواره ملی مشارکت گسترده داشته باشند و آثار ارزشمند خود در حوزه‌های فرهنگی و هنری را خلق و ارسال نمایند.

ظریف منش در خصوص نحوه ثبت نام و ارسال آثار گفتند : « کلیه امور اطلاع رسانی، ثبت نام ، ارسال و دریافت آثار و اعلام نتایج از طریق شبکه ملی شاد کانال « جشنواره فرهنگی و هنری علوی » به آدرس @fhalavi خواهد بود که متعاقباً" لینک‌های مرتبط با رشته‌ها در این کانال بارگذاری و اعلام خواهد شد.

برای شرکت در مسابقه برای هر رشته حتماً" مشخصات شامل: نام و نام خانوادگی استان – شهرستان، ناحیه، منطقه مدرسه‌ی / کانون فرهنگی تربیتی / پایگاه تابستانی محل تحصیل پایه – تحصیلی تلفن همراه تلفن ثابت در قالب شناسنامه اثر به صورت مکتوب ارائه و بارگذاری شود.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۸۳۵ ۳۵۵۸۰۷۷۳ تماس حاصل کنند.

آدرس دبیرخانه: اصفهان، بلوار هشت بهشت، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان معاونت پرورشی و – - - فرهنگی اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی.

در ادامۀ این مراسم کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزیر نیز طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس درخواست بنیاد بین المللی غدیر طی نشستی مشترک و توجه ویژۀ وزیر محترم آموزش و پرورش این جشنواره طراحی و تدوین شده است و امروز با حضور دکتر ظریف منش مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر و مسئولین آموزش و پرورش در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس با میزبانی استان اصفهان از پوستر این جشنواره رونمایی و عملاً افتتاح گردید.

کاظمی گفت: مهلت ارسال آثار از ۱۸ مردادماه تا پایان آبان ماه خواهد بود و انشا الله نتایج این رویداد فرهنگی ارزشمند در پایان جمع بندی و اطلاع رسانی خواهد شد.

قابل ذکر است که تولید آثار در رشته‌های شعر، داستان نویسی کوتاه، تولید فیلم کوتاه، خوشنویسی، طراحی پوستر، نقاشی خط، نقاشی با رنگ روغن، کتابخوانی، نامه و مقاله را از محورهای مهم جشنواره خواهد بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید