کد خبر: 321823
۰
۰
نسخه چاپی

تامین جهیزیه برای زوج های جوان خانواده های مستمند از سوی ستاد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، در نشست هماهنگی اطعام 110 هزار پرس غذای گرم به مناسبت عید سعید غدیر که در روز پنجشنبه 17 مردادماه در قم برگزار شد، نماینده ستاد اجرایی فرمان امام به ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در سال اخیر پرداخت و گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در سال های گذشته توسط این ستاد در سطح کشور اتفاق افتاد، اجتماعی کردن خدمات آن بود.

وی گفت: در همان بدو شیوع کرونا در کشور، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) جزء اولین سازمان هایی بود که وارد عمل شد و کمک های خود را به میدان آورد. این ستاد، بیمارستان های سیار خود را وارد شهر قم کرد و تست هایی را که مردم برای انجام آنها باید به بیمارستان ها مراجعه می کردند را در نقاط مختلف شهر برای آنان انجام می داد.

حجت الاسلام احدی افزود: توزیع بسته های بهداشتی از قبیل ماسک و ژل ضدعفونی کننده، و نیز پخش یک میلیون در مرحله اول و سپس 4 میلیون پک مواد غذایی در مرحله دوم و در سراسر کشور که این ها همه به کمک گروه های مردمی انجام گرفت، از دیگر خدمات این ستاد بوده است.

وی عنوان داشت: برنامه ی بعدی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، طرح اطعام غدیر بود که بنا شد تعداد زیادی غذای گرم در اختیار هیئات مذهبی قرار دهد، تا آن ها را به دست افراد نیازمند مناطق مختلف شهر قم برسانند. قرار است برای اجرای این طرح، ظرف امروز و فردا، 30 تن گوشت مرغ تحویل هیئات مذهبی داده شود.

احدی در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع دیگر، بحث تامین جهیزیه برای زوج های جوان خانواده های مستمند است که مهریه آنها 14 سکه می باشد و در همین یکسال اخیر ازدواج کرده اند. این برنامه هم از سوی این ستاد مورد پیگیری و در دست اجراست. این طرح با مشارکت مردم و ستاد اجرایی فرمان امام اجرایی می شود.

وی گفت: ده هزار بسته تقویتی نیز برای پرسنل درمانی کشور و همچنین بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است که ان شاء الله در همین روزهای آتی در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

در پایان نماینده ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: این ها فقط بخشی از خدمات بنیاد احسان در سال گذشته بود که ارائه شد و خدمات دیگر این بنیاد و نیز خدمات بنیاد برکت که زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دارند، خدمات متنوع و مفصلی بوده اند.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید