کد خبر: 325218
۰
۰
نسخه چاپی

ممنوعیت اعلام آمار دانش‌آموزان مبتلا به کرونا/نظارت کامل بر مدارس

محمدرضا رحیمی با اشاره به وضعیت قرمز متوالی ویروس کرونا در خراسان رضوی، گفت: وضعیت شهر مشهد همچنان قرمز است، شهرستان‌های استان خراسان رضوی مدل‌های مختلف سفید، زرد، نارنجی و قرمز دارند، ولی برآیند کلی این است که استان خراسان رضوی در وضعیت قرمز به سر می‌برد.

مسئول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: متأسفانه آمار بستری‌های مبتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر دارای یک نوساناتی شده و مراجعه افراد سرپایی هم افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: آمار مبتلایان به ویروس کرونا، افراد بین ۶ تا ۱۸ سال اعلام شده ولی اینکه رصد شود این افراد آیا در کلاس‌های حضوری مدارس مبتلا شده باشند به ما داده نشده و از طرف وزارتخانه نیز اعلام شده راجع به این موضوع صحبت نشود.

رحیمی در ادامه، گفت: از ابتدای بازگشایی مدارس بازدیدهای روزانه بهداشتی از مدارس در سطح شهر و استان صورت می‌گیرد و گزارشات متعددی در زمینه رعایت و یا عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ما می‌رسد، لذا اگر ما مشاهده کنیم وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یک مدرسه‌ای مناسب نیست، همکاران بهداشتی قطعاً برخورد متناسب با عدم رعایت را خواهند کرد.

مسئول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان کرد: تنها راه عدم انتقال و شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا رعایت چهار اصل اساسی بهداشت دست، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، اگر این چهار اصل اساسی رعایت شود و تداوم پیدا کند، بیماری کووید ۱۹ مهار خواهد شد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید