کد خبر: 325287
۰
۰
نسخه چاپی

ایستادگی و مقاومت راه سربلندی ملت ایران است

به گزارش قم پرس حجت‌الاسلام علی عباسی ظهر دوشنبه در مراسم چهلمین سالگرد دفاع مقدس که به صورت برخط برگزار شد، با اشاره به اینکه دفاع مقدس فصل مهم و ماندگاری از خود بر جای گذاشت، گفت: حضور ده‌ها هزار مستشار نظامی در ایران و تبدیل این سرزمین به جزیره ثبات غرب و تأمین‌کننده امنیت رژیم صهیونیستی، فرصتی بود که با پیروزی انقلاب اسلامی از آنان گرفته شد.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به لزوم تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌هایی که از نزدیک با حقایق روبه‌رو نبودند، افزود: کشورهای استکباری با حمایت از رژیم پهلوی، پایگاهی در منطقه و حکومتی وابسته ترسیم کرده بودند که منافع فراوانی در اختیار آنان قرار می‌داد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، توطئه‌چینی‌ها علیه ملت ایران افزایش یافت، تصریح کرد: یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نیروهای ضد انقلاب پادگان مهاباد را خلع سلاح کرده و جنگ‌های داخلی در مناطق مختلف کشور را آغاز کردند.

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب، دشمن دست از دسیسه علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی برنداشت، گفت: با آغاز جنگ تحمیلی آتش‌افروزی گسترده‌ای را بر این سرزمین تحمیل کرد چنانچه نه امکانات و نه ساختارهای نظامی برای مقابله با چنین هجوم گسترده‌ای کافی نبود.

وی گفت: زمانیکه جریان‌های استکباری مشاهده کردند که پیش‌بینی آنان محقق نشد و ملت و نظام اسلامی مقاومت و ایستادگی جانانه‌ای از خود نشان دادند، زمزمه آتش‌بس را سر دادند.

رئیس جامعه المصطفی با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی، پذیرش آتش‌بس یعنی تجاوزگر بتواند دستاوردهای تجاوزر خود را حفظ کند و کشوری که مورد تعدی و ظلم قرار گرفته، از حقوقش دست بکشد و برای احقاق آن مذاکره نماید، خاطرنشان کرد: آتش‌بس در شرایط تحمیلی، آتش زیر خاکستر، استخوان لای زخم و زخم کهنه‌ای است که موجب می‌شد درگیری میان دو ملت سال‌های سال ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی رسماً اعلام نمود که پیش از آتش‌بس، متجاوز باید مشخص شود و به مرزهای بین‌المللی بازگردد، تصریح کرد: پس از آزادی خرمشهر، مناطقی مانند نفت‌شهر هنوز در اختیار دشمن بود و در صورت پذیرش آتش‌بس، دشمن فرصت می‌یافت که موقعیتش را تثبیت کند و ایرانی از موضع ضعف، به دنبال احقاق حقوق خود در اتاق‌های جلسات برود.

حجت الاسلام عباسی با انتقاد از دنیای غیرعادلانه امروز، که درصورت ضعف، برای دستیابی به حق و حقوق باید التماس کرد، خاطرنشان ساخت: همانطور که رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)، تصریح کردند، دوران دفاع مقدس و تصمیم‌گیری و اقدام‌ها، براساس منطق بود.

وی ادامه داد: با ورود ملت ایران به جنگ تحمیلی، معادلات مد نظر کشورهای پشتیبان صدام تغییر یافت و حامیان رژیم بعث احساس کردند که ممکن است شرایط نامطلوبی برایشان رخ دهد؛ به همین دلیل، حمایتشان را بسیار گسترش دادند و امکان ساخت بمب‌های شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند.

وی بیان کرد: امروز عده‌ای می‌کوشند چهره دفاع مقدس را به گونه دیگری جلوه دهند و القا کنند که ایران اسلامی مسئول ادامه جنگ تحمیلی بوده است.

حجت الاسلام عباسی گفت: مرور مقطع درخشان دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی و پاسداشت یاد و خاطره ایثارگران دفاع از میهن و نیز مدافعان وطن و اندیشه اسلامی از ضروریات فراموش‌ناشدنی است.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی هشت ساله به ملت ایران ثابت کرد که پیروزی تنها با مقاومت و ایستادگی به دست می‌آید، افزود: به برکت ایستادگی نظام اسلامی و پشتیبانی ملت، یک وجب از این مملکت کم نشد.

وی اظهار داشت: اگر نظام اسلامی در برابر فشار دشمنان فریب می‌خورد و از موضع ضعف، بر سر میز مذاکره می‌رفت، باید سال‌ها التماس می‌کرد، در حالی که راه رهایی از فشارها، تمسک به مقاومت و ایستادگی است.

رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت تجلی ویژه‌ای یافت، افزود: چنین فرهنگ بی‌بدیلی، پشتوانه و افتخار تاریخی ملت ایران است.

وی بیان کرد: اوج‌گیری روحیه ایثار و از خودگذشتگی در دوران دفاع مقدس، سرمایه بزرگ ملت ایران است.

وی گفت: کشوری که برای تأمین بدیهی‌ترین نیازهایش مشکل داشت، امروز به جایی رسیده‌است که رادارها و ادوات بسیار پیشرفته‌ای را برای دفاع از کیان و امنیت سرزمینش تولید می‌کند.

حجت الاسلام عباسی راه سربلندی ملت را ایستادگی دانست و افزود: تسلیم شدن در برابر فشارها و زورگویی‌ها، هیچ‌گاه تأمین‌کننده پیشرفت ملت‌ها نخواهد بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید