کد خبر: 325302
۰
۰
نسخه چاپی

مستند پرده گشا، رازنما از شبکه چهار سیما پخش می‌شود

به گزارش قم پرس، فیلم مستند «پرده گشا، رازنما» که به بررسی زندگی و افکار «توفیق سبحانی» از استادان زبان و ادبیات فارسی و مولاناپژوه بزرگ ایران پرداخته است، روز دوشنبه هفتم مهر ماه در قالب برنامه «حکایت دل» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

گفتنی است، دوشنبه هفتم مهرماه روز بزرگداشت، شمس تبریزی و سه شنبه هشتم مهر روز بزرگداشت مولانا نام گرفته است که به همین مناسبت مستند «پرده گشا، رازنما» از مجموعه حکایت دل روی آنتن می‌رود.

توفیق سبحانی از فرهیختگان معاصر در زمینه زبان و ادبیات فارسی در سال ۱۳۱۷ شمسی در تبریز به دنیا آمد. وی پس از أخذ فوق لیسانس دبیری از دانشگاه تهران به ترکیه سفر کرد و با شرکت در امتحان ورودی دوره دکتری دانشگاه استانبول در رشته عربی و فارسی آن دانشگاه پذیرفته شد و در سال ۱۹۷۴ میلادی به دریافت درجه دکتری نائل آمد.

او نایب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بوده و به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مشغول می‌باشد. کتاب «مولانا جلال الدین، زندگانی، فلسفه، آثار گزیده‌ای از آنها» ترجمه‌ی توفیق سبحانی، در دوره سوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگی نامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۷ بازپخش می‌شود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید