کد خبر: 325303
۰
۰
نسخه چاپی

مشاور وزیر: تربیت دینی دختران اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

به گزارش عصر دوشنبه مرکز خبر حوزه "علیرضا حاجیان‌زاده" در نشست مشترک اعضای کارگروه های تخصصی ستاد فوق در مدرسه علمیه معصومیه قم اظهار داشت: با توجه اهمیت موضوع تربیت دختران دانش آموز کارگروه تخصصی خواهران در ستاد همکاری ها تشکیل شده و در برنامه ریزی های کلان موضوع تربیت دینی دختران با همکاری حوزه علمیه خواهران یکی از اولویت های ستاد همکاری هاست.

حاجیان زاده با قدردانی از اهتمام مدیر حوزه های علمیه به عنوان رئیس عالی ستاد همکاری ها از برنامه های این ستاد گفت: حمایت ارکان ستاد همکاریها از اعضای کمیته های تخصصی یک فرصت است و امیدواریم نهایت همکاری های فکری و اندیشه ورزانه را برای اثر بخشی برنامه ها داشته باشند.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش رویکرد راهبردی مدیرحوزه های علمیه را زمینه ساز تحول در عرصه تعلیم و تربیت دانست و افزود: از معاونت ها و مراکز درخواست کردیم نمایندگان تام الاختیار و اندیشمند خود را به ما معرفی کنند تا در یک ارتباط دوسویه و موضوع بندی شده، بتوانیم برنامه‌هایی که طراحی و تصویب شده را رصد کنیم و تدابیر لازم برای کیفیت بخشی و اجرای برنامه ها تنظیم کنیم.

حاجیان زاده گفت: یکی از اهداف این کار گروه های تخصصی ارزیابی از بازخوردهای برنامه است برای اجرای صحیح برنامه ها نیازمند نشستهای کارشناسی و تخصصی هستیم.

مشاور عالی وزیر در ادامه ستاد همکاری ها را فقط منحصر در دبیر خانه ستاد ندانست و اظهار داشت: همه ارکان کلان و کارشناسی هر دو دستگاه با تشکیل کار گروه های تخصصی عضو این ستاد هستند و تلاش خواهیم کرد نظرات کارشناسی دقیق و منظم اعمال شود.

حاجیان زاده با بیان گزارشی از عملکرد مثبت و قابل قبول این ستاد در چهارده سال گذشته گفت: در دوره جدید فعالیت های ستاد، تلاش کرده ایم بر اساس اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه های ستاد به سوی اثر گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش برود.

وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله همکاریها و گذشت یک سال از اجرای آن افزود: یکی از برنامه های جدی ستاد ورود به عرصه اندیشه ورزی و ژرف اندیشی است بر این اساس کمیته های تخصصی ۶ گانه را با حضور صاحب نظران و نمایندگان ستادی وزرات آموزش و پرورش و حوزه های علمیه برای بحث و بررسی مباحث قابل طرح و نیز نحوه اجرای برنامه پنج ساله تشکیل داده ایم که جمع حاضر نمایند گان معاونت ها و مراکز ستادی وزرات آموزش و پرورش می باشند. /

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید