کد خبر: 325309
۰
۰
نسخه چاپی

آغاز خدمات رسانی به زائران اربعین از سوی آستان مقدس علوی

به گزارش قم پرس، آستان مقدس علوی در نجف اشرف استقبال از زائران اربعین امام حسین (ع) را که به سمت کربلا در حرکت هستند، آغاز کرد. این آستان مانند هرسال، در حال اجرای فعالیت‌های فرهنگی خود به همراه ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) است.

«فائق الشمری» مسئول اطلاع رسانی آستان مقدس علوی به روزنامه الصباح گفت: از جمله فعالیت‌های فرهنگی این آستان، آغاز طرح قرآنی مرکز قرآن است که هر سال در طول این روزهای بزرگ اجرا می‌شود.

الشمری افزود: این طرح مبتنی بر آموزش قرائت صحیح سوره فاتحه و شماری از سوره‌های کوتاه قرآن به زائران است که از طریق ایستگاه‌های قرآنی در داخل حرم امام علی (ع)، شهرهای زائران و مسیرهای پیاده روی زائران صورت می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه این ایستگاه‌های قرآنی زیر نظر مرکز قرآن حرم مطهر امام علی (ع) و تعدادی داوطلب اداره می‌شود، درباره سطح خدمات مورد نظر برای ارائه به زائران نیز گفت: مهمانخانه حرم علوی ارائه وعده‌های غذایی به زائران را آغاز کرده که در محل میهمان خانه، گذرگاه‌های مجاور حرم در شهر نجف، صحن حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و همچنین شهر امام رضا (ع) در سمت غربی حرم امام علی (ع) و هر دو استراحتگاه المرتضی و المقداد در شمال نجف و در جاده نجف- کربلا و همینطور استراحتگاه الکرار در منطقه المناذره واقع در جنوب نجف، بین زائران توزیع می‌شود.

الشمری با اشاره به اینکه برای همه اماکن خدمات رسانی به زائران، تا پایان مراسم اربعین یعنی بیستم صفر، مواد غذایی تهیه خواهد شد، گفت: در تمامی فعالیت‌های حرم امام علی (ع)، تدابیر بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی مورد نظر تیم بحران، وزارت بهداشت و مرجعیت عالی رعایت خواهد شد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید