کد خبر: 325317
۰
۰
نسخه چاپی

مرگ ۹۸۰ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس

به گزارش قم پرس دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: متأسفانه ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس در فارس به ۹۸۰ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، نزدیک به ۲۸۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۵۳ هزار و ۱۴۱ مورد مثبت شناسایی شده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۴۸ هزار و ۸۹۹ نفر اعلام کرد. این مقام مسؤول در دانشگاه ادامه داد: هم اکنون ۷۶۱ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

او با اشاره به افزایش موارد بستری مبتلایان به کووید ۱۹ در استان تاکید کرد: موج سوم کرونا ویروس در استان آغاز شده و هم استانی‌ها آگاه باشند، شدت بیماری کووید ۱۹ روند افزایشی پیدا کرده و بی توجهی به دستورات بهداشتی عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به سر می‌برد، یادآور شد: ۸ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۲۵ شهرستان زرد یا هشدار و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می‌برند.

او به شهروندان توصیه کرد: آمار ابتلاء و بستری در استان نسبت به هفته گذشته روند افزایش داشته است، بنابراین رعایت دستورات بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دست‌ها را جدی بگیرند.

دکتر همتی تاکید کرد: بیاییم با رعایت دستورات بهداشتی به یاری تیم‌های بهداشتی درمانی بشتابیم و در شکست این ویروس خطرناک سهیم باشیم.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید