کد خبر: 325320
۰
۰
نسخه چاپی

علاوه بر کتاب، اختراع و اکتشاف هم قابلیت وقف شدن دارند

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز ۷ مهرماه در «آئین وقف کتب دانشگاه‌های سپاه پاسداران» که در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، با تاکید بر اینکه عزت امروز کشور وامدار خون شهیدان است، اظهار داشت: شهیدان بسیار زیرک بودند که خود را ابدی کردند.

وی با اشاره به جانفشانی‌های مدافعان حرم، گفت: این شهیدان از دفاع مقدس، درس ایثار آموختند و این بسیجیان برگ زرینی را در تاریخ ثبت کردند.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در قرآن کریم، وقف به مفهوم لفظ نیامده است اما آیات زیادی در خصوص انفاق و صدقه و زکات به کار رفته است، تصریح کرد: روایاتی را در زمینه وقف داریم که عمدتاً از امام یازدهم نقل شده که قائده فقهی وقف نیز از این روایات استنباط شده است.

خاموشی با بیان اینکه فقیهان ما آنچه را که قابلیت ارزش‌گذاری مالی داشته باشد را می‌گویند که قابلیت وقف شدن دارد، افزود: در گذشته حق تألیف، مالیتی در قبالش بذل نمی‌شد اما در زمان فعلی این طور نیست؛ اگر از فقیهان سوال شود، حق تألیف را رد نخواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه پاسداران و بسیجی‌ها خودشان را وقف آرمان‌های انقلاب کرده‌اند، گفت: علاوه بر کتاب، اختراع و اکتشاف هم قابلیت وقف شدن دارند.

رئیس سازمان اوقاف در پایان خاطرنشان کرد: به فرماندهان سپاه پیشنهاد می‌کنم، در راستای کمک و حمایت از جبهه مقاومت، موقوفاتی ایجاد شود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید