کد خبر: 325322
۰
۰
نسخه چاپی

مبارزه مهدیزاده با بروس داگلاس یکی از ۶رقابت برترجهان در دهه اخیر

به گزارش قم پرس، فدراسیون جهانی با هدف مروری بر برترین رقابت‌های جهان در یک دهه گذشته باز نشر رقابت‌های برگزیده را از پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۰ آغاز کرده است، در دومین دوره رقابت‌های جهانی یک دهه اخیر که به میزبانی فرانسه در سال ۲۰۱۲ برگزار شد، مبارزه امیر مهدی‌زاده قهرمان ایران و بروس داگلاس از برزیل در فینال وزن ۶۰- کیلوگرم را به‌عنوان یکی از ۶ رقابت برتر معرفی کرد.

امیر مهدیزاده با اشاره به اینکه انتخاب مبارزه وی به عنوان یکی از بهترین مبارزات در ۱۰ سال اخیر کاراته جهان، بار دیگر قدرت کاراته ایران در جهان به اثبات کرد، گفت: مسابقات جهانی سال ۲۰۱۲ نخستین تجربه من در مسابقات جهانی کاراته بود و به لطف خدا، راهنمایی مربیان و تلاش، توانستم عنوان قهرمانی را در این رقابت‌ها را به کسب کنم.

عضو تیم ملی کاراته با بیان اینکه با بیان اینکه در این مسابقات به مصاف حریفی از برزیل رفتم که در آن زمان دارنده یک طلا و یک برنز جهانی بود و برای دفاع از مقام اول خودش به این مسابقه آمده بود، یادآور شد: خوشبختانه مبارزه خوبی در دیدار پایانی داشتم و به مدال با ارزش طلا دست یافتم و توانستم تاریخ ساز شوم.

وی در مسابقات مختلف برابر رقبای سرسختی قرار گرفتم، افزود: برابر اعلام فدراسیون جهانی ۱۸ خبرنگارماماه مسابقه اش زیر نظر کارشناسان فدراسیون جهانی آنالیز می‌شود و فیلم آن در سایت فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد.

مهدیزاده با اشاره به اینکه این روزها تمام تلاش خود را برای کسب آمادگی و حضور روی تاتامی انتخابی المپیک با آمادگی کامل انجا م می‌دهد، گفت: خیلی امیدوارم که در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی سهمیه المپیک را کسب کنم و در توکیو نیز خوش رنگ‌ترین مدال را برای ورزش ایران به ارمغان آورم.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید