کد خبر: 326553
۰
۰
نسخه چاپی

برنامه غذایی به دانش آموزان چاق در قم ارائه می‌شود

مجتبی رمضان‌بیگی روز پنجشنبه ‌ افزود:‌ این اقدام در قالب طرح کوچ(کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان)، با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم و با هدف کاهش سه‌درصدی دانش‌آموزان دارای اضافه وزن اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون قد و وزن ۱۳۰ هزار دانش‌آموز معادل ۵۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان قم، اندازه‌گیری شده است.

وی ادامه داد: با استفاده از اندازه‌گیری قد و وزن، شاخص توده بدنی دانش‌آموزان مشخص می‌شود و با توجه به نمودارها، دانش‌آموزانی که شاخص توده بدنی آن‌ها در محدوده قرار ندارد، چاق شناخته می‌شوند.

رمضان‌بیگی بیان کرد: مربیان تربیت‌بدنی و مربیان سلامت مدارس باید برنامه غذایی و تمرینی مناسب به این دانش‌آموزان ارائه دهند تا وزن آن‌ها کنترل شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مدارس به‌صورت غیرحضوری فعالیت دارند،‌ قد و وزن دانش‌آموزان توسط والدین اندازه گرفته می‌شود.

وی گفت: شاخص توده بدنی ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز با اندازه‌گیری قد و وزن آن‌ها،‌ تا ۲۰ آبان ماه مشخص می‌شود و دانش‌آموزانی که بتوانند وزن خود را تا اسفندماه کاهش دهند، در روز درختکاری، یک درخت در خانه و یا محله خواهند کاشت.

به گفته معاون آموزش‌وپرورش قم،‌ برای اجرای طرح کوچ یک دوره ضمن خدمت برای ۱۱ هزار نفر از همکاران مرتبط با طرح برگزار شده و تجهیزاتی از جمله ترازو و قدسنج در اختیار مدارس قرار گرفته است.

در سال تحصیلی جدید تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت ‌درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده ‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید