ابتلای ۲۵۰ نفر به کرونا طی یک روز در فارس/ ۲۰ نفر دیگر جان باختند

به گزارش قم پرس دکتر علی اکبری بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اخرین وضعیت کرونا در استان فارس از انجام ۳۵۳ هزار و ۸۴۰ مورد تست بیماری کووید ۱۹ در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها، ابتلای ۸۰ هزار و ۶۷۴ نفر به قطعیت رسیده است.

وی همچنین با اعلام اینکه هم اکنون بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: هم اکنون از مجموع هزار و ۳۳۶ بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا، ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۶۷ هزار و ۸۴۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

دکتر اکبری با اشاره به آمارهای اعلام شده و افزایش تعداد بیماران بستری و فوتی‌ها در استان، اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰ بیمار نیازمند بستری در بخش‌های کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان وجود دارد که این تعداد، فراتر از ظرفیت پیش بینی شده ما در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه است و در این مدت ۲۰ مبتلای دیگر نیز جان باختند.

معاون درمان دانشگاه از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک از خانه تا خانه و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید