کد خبر: 328910
۰
۰
نسخه چاپی

لزوم تقویت نیروهای تبلیغی بومی و جهادی در منطقه جنوب شرق

به گزارش قم پرس، حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد در جلسه‌ای که با حضور نخبگان عرصه تبلیغ جنوب استان سیستان و بلوچستان در محل شعبه جنوب شرق برگزار شد به تقویت نیروهای بومی منطقه تاکید نمود و اظهار داشت: تقویت نیروهای بومی جز سیاست‌های قطعی و اصلی دفتر تبلیغات اسلامی می‌باشد و با توجه به تجربه‌ای که این نیروها از سطح منطقه دارند می‌طلبد در امورات به کارگیری شوند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: پرچم مکتب اهل بیت (ع) در این منطقه به دست مبلغین جنوب شرق می‌باشد و باید این پرچم همیشه برافراشته نگه داشته شود که این خود نیز یک توفیق می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد بر حضور نیروهای جهادی و بومی در منطقه اشاره داشت و تصریح نمود: هیچ نقطه‌ای در کشور به اندازه جنوب استان سیستان و بلوچستان نسبت به جمعیت طلبه ندارد و وجود بیش از دو هزار طلبه در این منطقه خود مایه مباهات و دلگرمی می‌باشد و باید زمینه و انگیزه بیشتر برای حضور نیروهای جهادی و تبلیغی بومی در منطقه فراهم شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات انگیزه سازی در میان مبلغین بومی را از ضروریات منطقه جنوب شرق دانست و گفت: با انگیزه سازی در بین طلاب جنوب شرق جهت ماندن و تبلیغ در منطقه می‌توان خلاءهای تبلیغی را رفع کرد تا نیاز نباشد مبلغ از مناطق دیگر کشورمان به این منطقه اعزام نمائیم و این ظرفیت در بین نیروهای تبلیغی این منطقه وجود دارد.

وی در ادامه بر تشکیل مجمع روحانیون جنوب استان سیستان و بلوچستان اشاره داشت و افزود: پیشنهاد می‌شود جهت تسهیل در شناخت و بررسی معظلات فرهنگی و تبلیغی منطقه جنوب استان سیستان و بلوچستان و پیگیری و حل این معظلات، مجمع روحانیون جنوب استان سیستان و بلوچستان با حضور نیروهای نخبه تبلیغی تشکیل گردد تا با همفکری و تبادل نظرات معظلات و مشکلات پیگیری و حل شوند.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد تقویت بنیه علمی طلاب منطقه را از ضروریات دانست و بیان کرد: با توجه به هجمه و فعالیت گروه‌های افراطی در منطقه و همچنین ضرروری بودن بالا بردن سطح آگاهی‌های مبلغین منطقه جنوب شرق باید دوره‌های آموزشی حضور و غیرحضوری ویژه این طلاب برگزار شود که این مهم به زودی محقق خواهد شد و دفتر تبلیغات اسلامی امکانات و ظرفیت لازم جهت این امر مهم را دارا می‌باشد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست، نخبگان گروه‌های تبلیغی به ارائه پیشنهادات و راه حل‌هایی در جهت بهتر انجام شدن فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی منطقه جنوب استان سیستان و بلوچستان پرداختند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید