کد خبر: 328912
۰
۰
نسخه چاپی

مشکلات امروز کشور ناشی از بی برنامگی و دل بستن به مذاکره است

به گزارش قم پرس، جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان سراسر کشور در بیانیه‌ای با اشاره به ولنگاری فرهنگی، نابسامانی فضای مجازی، تبعیض، تورم افسارگسیخته، گرانی‌های روزانه و گاه ساعتی در مسکن و خودرو و نیازهای اولیه مردم، بی ثباتی قیمت‌ها، احتکار، قاچاق کالا از مبادی رسمی، اوضاع ناپایدار بازار سرمایه و بورس، عدم نظارت بر بازار اعلام کردند: خسارت‌های وارده در اثر بی برنامگی و گره زدن همه امور زندگی و معیشت مردم به این مذاکره و ایجاد رابطه است.

این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الَذِینَ یُبَلِغُونَ رِسَالَاتِ اللَهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَا اللَهَ وَکَفَی بِاللَهِ حَسِیبًا (سوره احزاب آیه ۳۹)

همان کسانی که پیام‌های خدا را ابلاغ می‌کنند و از او می‌ترسند و از هیچکس جز خدا بیم ندارند. و خدا برای حسابرسی کفایت می‌کند.

انقلاب اسلامی ایران بر محور دین، عدالت، آزادگی و عقلانیت علیرغم دشمنی‌های فراوان جبهه استکبار موفقیت‌های چشمگیر و غیر قابل انکاری در عرصه‌های تولید علم، امنیت ملی، صنایع دفاعی، هوافضا، صنایع هسته‌ای، فناوری نانو، حوزه سلامت و بهداشت، علوم زیستی و ژنتیک و موارد متعدد دیگری در منطقه و جهان داشته است که او را از مهمترین قدرت‌های تأثیرگذار بر معادلات منطقه‌ای و جهانی ساخته است. این توفیقات در سایه تکیه بر ارزش‌های انقلابی، مدیریت جهادی، نیروهای خودی و میدان دادن به جوانان با انگیزه و خلاق با محوریت ولایت به عنوان حجت موجه ما در زمان غیبت صورت گرفت.

مع‌الاسف با وجود همه این پیشرفت‌ها در حوزه‌های فرهنگ، عدالت اجتماعی، اقتصاد و معیشت فاصله زیادی با اهداف انقلاب اسلامی داریم.

امروزه ولنگاری فرهنگی، نابسامانی فضای مجازی، تبعیض، تورم افسارگسیخته، گرانی‌های روزانه و گاه ساعتی در مسکن و خودرو و نیازهای اولیه مردم، بی ثباتی قیمت‌ها، احتکار، قاچاق کالا از مبادی رسمی، اوضاع ناپایدار بازار سرمایه و بورس، عدم نظارت بر بازار و … آلام و دردهای جامعه ماست که وضعیتی طاقت‌فرسا به وجود آورده و با سلب اعتماد و دلسردی مردم، چهره‌ای ناکارآمد از نظامی کارآمد را به تصویر کشیده است.

به خوبی می‌دانیم این نارسایی‌ها حاصل مدیریت اشرافی و رانتی، امید و نگاه به بیرون مرزها، شرطی کردن اقتصاد، خود تحریمی، گرو گرفتن معیشت مردم به نفع مقاصد سیاسی، ارتباط باندها و شبکه‌های فساد با برخی صاحبان مقام و قدرت، سو مدیریت و ضعف تدبیر می‌باشد که سفره مردم را کوچک و آنها را دچار خستگی و عصبانیت از عملکرد مسئولان نموده است.

تأسف‌بارتر اینکه هنوز گروهی از تصمیم گیران ما آدرس اشتباه به مردم می‌دهند و حل مشکلات را در مذاکره و ارتباط با آمریکا می‌دانند و از خسارت‌های وارده در اثر بی برنامگی و گره زدن همه امور زندگی و معیشت مردم به این مذاکره و ایجاد رابطه عبرت نمی‌گیرند.

امضا کنندگان این نامه با تبعیت از فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در جمع سران قوا و الهام از رهنمودهای ایشان ضمن قدردانی از خدمات انجام شده مسئولین، انتظار دارند:

۱ - قوه مجریه به ویژه شخص رئیس جمهور با حضور خود در متن مردم و عرصه خدمت‌رسانی فرصت باقیمانده را غنیمت دانسته و تمام همتشان را برای جبران مافات به کار گیرند تا با خاطره بهتر دولت را به پایان رسانند.

۲ - قوه مقننه با انجام دقیق وظایف نظارتی و تصویب قوانین راهگشا و فوریتی، دولت را د ر کار و تلاش بیشتر یاری رسانده و انتظار مردم را از مجلس انقلابی برآورده

نمایند .۳ - قوه قضائیه با به کارگیری بیشتر عناصر شجاع، با تقوی و کاردان بدون هیچ محافظه کاری با مفسدان و اخلال گران در هر منصب و مقام و با هر اسم و نامی برخورد قاطع نموده و نتیجه را به طور شفاف اطلاع رسانی نمایند.

در خاتمه از ملت شریف ایران، صاحبان اصلی انقلاب و صابران در سختی‌ها از آغاز نهضت تاکنون انتظار می‌رود با بصیرت همیشگی خود حساب وادادگان دنیا طلب و مرعوبین منفعل را از انقلابیون اصیل جدا ساخته، با همدلی مومنانه و پیشگامی خیرین، انصاف و رحم بین یکدیگر و تضرع به درگاه ربوبی موجبات نزول رحمت الهی و گشایش در زمانه عسرت شوند.

امید که با استقامت بر عهدمان با امام و میثاقمان با شهدا زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امضاءکنندگان:

۱. سید کاظم مدرسی
۲. صمدی یزدی
۳. محمد علی فرشاد
۴. محمد حسین فهیم نیا
قم
۵. سید رحیم توکل
۶. سید مهدی میرباقری
۷. عبدالحسین خسروپناه
۸. محمد رضا عابدینی
۹. محمد رضا محمدی
۱۰. حسین گنجی
۱۱. محمد محمدی قاینی
۱۲. حسین فلاح زاده
۱۳. مهدی طائب
۱۴. محمد حسن نبوی
۱۵. مسعود عالی
۱۶. محمد رضا برادران
۱۷. محمد مهدی ماندگاری
۱۸. اصغر قائمی
۱۹. سید حسین مؤمنی
۲۰. سید علیرضا تکیه‌ای
۲۱. محسن عباسی ولدی
۲۲. سید علیرضا تراشیون
۲۳. محمد میرزا محمدی
۲۴. مهدوی ارفع
۲۵. حسین جوشقانی
۲۶. محسن صفدری
۲۷. جعفر واضحی
۲۸. سید حسین آقامیری
۲۹. محمدعلی حججی نجف آبادی
البرز
۳۰. صادق رزاقی
۳۱. محمد رضا میلانی نژاد
۳۲. یدالله رضایی
۳۳. امیر افشاردوست
۳۴. حسین ملکی
۳۵. حمید اسکندری فر
۳۶. ناصر مظلوم
۳۷. محمد جواد روستایی
۳۸. سید کمیل تولیت
۳۹. ابراهیم باقرزاده
۴۰. عباس چگینی
مشهد
۴۱. راشد یزدی
۴۲. سید جعفر طباطبایی
۴۳. رجائی خراسانی
۴۴. سید مهدی شیرازی
۴۵. مرتضی دهشت
۴۶. جواد نظافت
۴۷. محمد وفائی
۴۸. عباس فرازی
۴۹. اسلامی فر
۵۰. مشیری
۵۱. حائری
گیلان
۵۲. علی کاظمی
۵۳. محمد مدنی
کرمان
۵۴. صباحی
۵۵. ربانی
۵۶. توکلی
۵۷. رضا افاضاتی
۵۸. دسترنج
شیراز
۵۹. علی اکبر کلانتری
۶۰. سید محی الدین طاهری
۶۱. سید محمد انجوی نژاد
زنجان
۶۲. محمد حاج ابوالقاسم دولابی
تهران
۶۳. علی ثمری
۶۴. علیرضا پناهیان
۶۵. محسن تاج لنگرودی
۶۶. مسعود تاج لنگرودی
۶۷. احسان بی آزار
۶۸. مصطفی کرمی
۶۹. محمد سعیدی
اصفهان
۷۰. مهدی نیلی پور
۷۱. محمد عمومی
اراک
۷۲. سید ابراهیم حسینی اراکی
۷۳. ابوالفضل صابری اراکی
خرم آباد
۷۴. سید احمد میر عمادی

اهواز
۷۵. آیت الله شفیعی
۷۶. سید عبدالنبی موسوی فر
۷۷. محسن حیدری
۷۸. عبدالکریم فرحانی
۷۹. میر احمد رضا حاجتی
۸۰. سید محسن شفیعی
۸۱. مسعود بهرام پور

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید