ادارات کردستان روز شنبه ۸ آذر تعطیل نیست

محمدابراهیم زارعی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی در خصوص چگونگی فعالیت ادارات در هفته آینده در این استان گرفته نشده است، اظهار داشت: پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا (فردا) در این مورد تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جلسه ستاد ملی کرونا شنبه تشکیل و تصمیمات مختلفی برای مدیریت شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی یا عدم تعطیلی ادارات در آن گرفته می‌شود، اضافه کرد: این استان تابع تصمیمات ستاد ملی بوده و هر تصمیمی که گرفته شود را از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم مردم استان می رسانیم.

زارعی با بیان اینکه روز شنبه هیچ اداره‌ای در استان تعطیل نیست و همه کارکنان طبق روال عادی باید در محل کار حضور داشته باشند، افزود: تلاش می کنیم با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، بهترین راهکار و تصمیم را در ارتباط با فعالیت بخش اداری استان بگیریم.

وی در خصوص نتایج هفته اول اعمال محدودیت‌های پویا در این استان با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم یادآور شد: نتایج خیلی مطلوب نیست لذا انتظار داریم مردم استان همراهی و همراهی بیشتری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند تا بتوانیم از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت زرد یا سفید بازگردیم.

معاون استاندار کردستان تاکید کرد: عادی شدن شرایط و کاهش شیوع ویروس کرونا نیاز به مشارکت عمومی اکثریت مردم دارد چون در صورت عدم مشارکت حداکثری هر طرحی برای کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ منجر به شکست خواهد شد.

هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه و ۶ شهرستان استان شامل سروآّباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.

در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر (۱ تا ۱۴ آذر) مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری بود.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید