کد خبر: 329175
۰
۰
نسخه چاپی

همکاری برای برگزاری نمایشگاه مجازی هنر قرآنی در خارج از کشور

به گزارش قم پرس، با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وبیناری با موضوع «برگزاری نمایشگاه مجازی هنر قرآنی در خارج از کشور» با حضور محمدعلی کیانی، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، محمدتقی امینی، رایزن فرهنگی کشورمان در ایتالیا و حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور جهاد دانشگاهی و مدیرعامل خبرگزاری ایکنا در بستر فضای مجازی برگزار شد.

کیانی در راستای توسعه و ترویج مفاهیم قرآنی در سطح بین‌الملل به ویژه منطقه جهان اسلام با تشریح ظرفیت‌های کلی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تعاملات فرهنگی بین‌المللی، شاخص‌های نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان را عنوان و بر لزوم بیش از پیش توجه به فعالیت‌های فرهنگی در بخش قرآنی تأکید کرد.

مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور گفت: تعامل و هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی به ویژه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری ایکنا نقش بسزایی در این حوزه داشته است.

وی اظهار کرد: زمینه سازی و پیگیری به منظور بومی سازی فعالیت‌های قرآنی در کشورهای مختلف و برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های قرآنی در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مورد تأکید است.

کیانی افزود: در سنوات گذشته نیز جشنواره قرآنی در چندین کشور برگزار شد و مورد استقبال مسلمانان و جامعه میزبان قرار گرفت، لذا این اداره‌کل آمادگی برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی در شرایط ویژه کنونی در بستر فضای مجازی در چندین کشور را دارد.

حسنی، رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور جهاد دانشگاهی با استقبال از همکاری همه جانبه در زمینه فعالیت‌های قرآنی در بخش بین‌الملل به تشریح رویکرد و ظرفیت‌های شاخص این سازمان پرداخت.

امینی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی این نمایندگی فرهنگی ارائه و بر لزوم برگزاری جشنواره و نمایشگاه قرآنی در فضای مجازی تأکید کرد.

خانم کامیاب، معاون بین‌الملل سازمان فعالیت‌های قرآنی با بیان چگونگی برگزاری جشنواره هنر قرآنی و جزئیات فنی و ظرفیت‌های برگزاری نمایشگاه، آمادگی امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان فعالیت‌های قرآنی و خبرگزاری ایکنا و در اختیار گذاشتن محصولات خبرگزاری در زمینه قرآنی را اعلام کرد.

فاضل کوهانی، معاون مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور نیز گزارشی درباره برگزاری نمایشگاه و جشنواره‌های قرآنی در کشورهای مختلف ارائه داد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید