کد خبر: 329436
۰
۰
نسخه چاپی

دلالان شناسایی و به قوه قضاییه تحویل داده شوند

به گزارش دفتر این مرجع تقلید، وی روز پنجشنبه دردیدار کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ابراز خرسندی از خودکفایی کشور در برخی زمینه های مربوط به کشاورزی افزود: امیدواریم دربخش‌های باقی مانده نیز به خودکفایی برسیم.

آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از عدم نظارت در بازار از سوی دولت اظهار کرد: چرا کالاهای اساسی با ارز دولتی وارد می‌شود اما بر اساس ارز آزاد به فروش می رسد؟ چرا کنترلی در این زمینه از سوی دولت صورت نمی‌گیرد؟ این چه قدرتی است که می تواند در مقابل قانون بایستد؟

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشاورزی از وزارت‌خانه هایی است که با زندگی مردم ارتباط بسیاری دارد و هر گونه تغییری در آن، در زندگی مردم تأثیر ایجاد می کند؛ این وزارت خانه باید قوی باشد، دست دلال ها را از واسطه گری قطع کند و متخلفان را شناسایی و به قوه قضاییه تحویل دهد.

این مرجع تقلید بخشی از گرانی‌های افسارگسیخته را نتیجه بی‌انصافی برخی از کسبه دانست و افزود:برخی کسبه اجناس خود را با نرخ دلار بالا می برند، اما نرخ ارز که پایین آمد، جنس خود را ارزان نمی‌کنند؛ تا زمانی که جلوی این افراد گرفته نشود اوضاع تغییری نخواهد کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد نیازمند فرهنگ‌سازی است، ابراز داشت: در این زمینه صدا و سیما موظف است با وزارت جهاد کشاورزی نهایت همکاری را داشته باشد.

وی بیان کرد: حل مشکلات اجتماعی نیازمند این است که همه مسوولان وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: امروز بسیاری از مسائل همچون سوء استفاده‌های چندهزار میلیاردی یا واردات اقلام لوکس بدون هماهنگی و دست داشتن با برخی افراد امکان پذیر نیست؛ مبارزه با فساد چیزی نیست که یک نفر بتواند کاری کند، بلکه باید همه مسئولان به صورت هماهنگ و با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند.

وی در ادامه با انتقاد از گرانی‌های اخیر، خواستار ساماندهی وضعیت نابسامان کنونی شده و بر لزوم تدبیر و برنامه ریزی مسؤولان در این راستا تاکید کرد.

این مرجع تقلید تقلید همچنین خواستار بررسی کارشناسانه مساله محصولات تراریخته در کشور به منظور تبیین مضرات آن شد و در این راستا دستوراتی را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد.

در سفر غیر رسمی وزیر جهاد کشاورزی به قم که بدون اطلاع قبلی و حضور خبرنگاران صورت گرفته است، کاظم خاوازی با شماری از مراجع و علمای قم دیدار و گفت وگو می‌کند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید