کد خبر: 330778
۰
۰
نسخه چاپی

معرفی بخش‌های قرآنی زندگی شهدای مشهور در آیه‌های سرخ

به گزارش قم پرس، «آیه‌های سرخ» عنوان برنامه کوتاه شبکه رادیویی قرآن است که با محوریت معرفی بخش‌های کوتاه قرآنی در زندگی و وصیت‌نامه شهدای مشهور از سوی گروه اطلاع‌رسانی تولید می‌شود.

این برنامه که ساختاری گفتار محور دارد، به مدت پنج دقیقه و با موضوعاتی چون معرفی مقاطعی از زندگی شهدای مشهور که مبتنی بر رفتار قرآنی و منعبث از آیات روح‌بخش قرآن است و قرائت بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهدا که حاوی آیات و توصیه‌ها و نکات قرآنی است و پخش فرازهایی از تلاوت‌ها متناسب با محتوای ارائه شده، تهیه می‌شود.

آشنا ساختن شنوندگان با مقاطعی از زندگی شهدای معروف انقلاب اسلامی اعم از پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم، الگوسازی در حوزه رفتار و گفتار قرآنی از جان گذشتگان و ایثارگران و تأکید بر این مهم که زندگی شهدای مشهور، مملو از رفتار و عمل قرآنی است، از جمله ضرورت‌ها و اهداف تولید این برنامه است.

تولید برنامه با بهره‌مندی از قالب متن، سخنان دوستان شهید یا خود شهید و فراز تلاوت و متون برنامه متناسب با ذائقه مخاطب امروزی، از دیگر ویژگی‌های این برنامه کوتاه است.

‌برنامه «آیه‌های سرخ» کاری است به تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری و راوی‌گری محمودرضا قدیریان که از شبکه رادیویی قرآن (موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز) پخش می‌شود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید