کد خبر: 332388
۰
۰
نسخه چاپی

انتقال میراث آیت الله مصباح به جامعه از وظایف مهم شبکه قرآن است

به گزارش قم پرس، جواد شیخ اکبری مدیر شبکه در ادامه دیدارهای خود در شهر قم با قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمت الله علیه دیدار و گفتگو کرد.

جواد شیخ اکبری، مرحوم آیت الله مصباح را انسانی کم نظیر و بی‌بدیل دانست و انتقال میراث عظیم ایشان به جامعه را از مهمترین وظایف شبکه قرآن برشمرد.

وی بر ضرورت پاسخگویی به سوالات و شبهات نسل جوان و برنامه‌ریزی در این حوزه تاکید کرد و افزود: آیت الله مصباح از ابتدای انقلاب در مقابل جریان روشنفکری غیر دینی به عنوان یک چراغ راه و روشنگر ایستادند و مبارزه فکری و اعتقادی داشتند و از بیان حق ابایی نداشتند.

دبیر شورای معارف سیما تصریح کرد: دشمن شخصیتی که اثرگذار و مهم نباشد را تخریب نمی‌کند.

شیخ اکبری همچنین به پخش تفسیر و سخنرانی‌های آیت الله مصباح از شبکه قرآن و معارف سیما اشاره کرد و خواستار استفاده از ذخایر مجموعه و منابع مؤسسه ایشان شد.

وی معرفی ابعاد شخصیتی آیت الله مصباح به مردم، تبیین علت هجمه و دشمنی با شخصیت ایشان را از مهمترین مسئولیت‌های شبکه قرآن عنوان و تاکید کرد: ادامه مسیر تحقق دغدغه‌ها و مباحث این عالم برجسته و معرفی آثار میراث فکری و مکتوب ایشان به صورت قابل فهم برای مردم از اهم وظایف ماست.

در این دیدار همچنین قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمت الله علیه، آیت الله مصباح را ایده‌پرداز و نظریه‌پردازی برشمرد که در عین نوآوری، نگاه آینده‌نگر ژرفی داشت و نیاز جامعه را به خوبی تشخیص می‌داد.

آیت‌الله محمود رجبی تربیت نیروهای متخصص در ابعاد مختلف را یکی از فعالیت‌های استاد در سال‌های طولانی برشمرد و تصریح کرد: دشمن در زمان حیات ایشان دشمنی داشت و الان نگران ادامه خط فکری ایشان است.

وی برنامه‌ریزی مستمر برای تولید کارهای کوتاه و بلند مدت با توجه به ادامه مسیر فکری ایشان در جامعه را ضروری دانست و گفت: چاپ بخشی از تفسیر آیت الله مصباح که شامل تحلیل‌های جدید و نکات ناب است در مراحل پایانی است.

در این دیدار همچنین صحبت‌های اولیه پیرامون امضای تفاهم نامه اجرایی همکاری و مشارکت بیشتر شبکه قرآن و معارف سیما با مؤسسه امام‌خمینی (ره) انجام شد تا آثار و برکات به جای مانده از آیت الله مصباح، معرفی آثار و مکتوبات ایشان و تولید آثار کوتاه از بیانات ایشان در دستور کار شبکه قرار گیرد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید