کد خبر: 332402
۰
۰
نسخه چاپی

راه‌اندازی کاروان عزای فاطمی در ۳۰۰ امامزاده

به گزارش قم پرس، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی، مدیرکل امور فرهنگی این سازمان درباره برگزاری طرح «سوگواره یاس نبوی» در بقاع متبرکه سراسر کشور اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، «سوگواره یاس نبوی» در ۲ هزار و ۵۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در هر استان (سفید، آبی، زرد، نارنجی و قرمز)، برنامه‌ریزی شده تا مراسم‌ها به‌صورت حضوری یا مجازی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام نیمه شعبان طرح «نسیم انتظار» را در سراسر کشور اجرا کرد؛ در این طرح گروه‌های سرود و تواشیح در سطح شهرها به اجرای برنامه پرداختند؛ در ایام فاطمیه نیز ۳۰۰ بقعه متبرکه، کاروان عزاداری راه‌اندازی کرده‌اند و به اجرای مراسم عزاداری در سطح شهرها می‌پردازند.

حجت‌الاسلام موسوی متقی درخصوص اجرای طرح «تبرکات فاطمی» گفت: هر ساله در راستای ارائه خدمت به محرومین و انفاق نیابتی از حضرت زهرا (س)، بسته‌های غذایی به‌نام «تبرکات فاطمی» در ایام سوگواری فاطمیه به خانواده‌های کم برخورداری که پیرامون بقاع متبرکه زندگی می‌کنند، اهدا می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌مناسبت ایام فاطمیه ۵۵۰ تابلو نقاشی با موضوع فاطمیه و شهید سلیمانی در صحن بقاع متبرکه و امامزادگان کشور به نمایش گذاشته شده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید