حضور دانش‌آموزان در مدارس مشمول بازگشایی اختیاری است

قاسمعلی خدابنده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: طبق اطلاعیه‌های صادر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش و این اداره کل از فردا اول بهمن ماه مدارس مشمول بازگشایی مجدد، باز و آماده میزبانی از دانش‌آموزان همراه با حضور همکاران فرهنگی خواهد بود.

وی ادامه داد: باتوجه به بیانیه وزارت بهداشت و درمان در خصوص احتمال اوج‌گیری بیماری و نیز تمکین وزارت آموزش و پرورش از مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اجباری در حضور دانش‌آموزان در مدرسه نیست و حضور تمامی دانش‌آموزان مشمول حضور در مدرسه اختیاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از والدین درخواست همراهی داریم تا دانش‌آموزان به کلاس بیایند تا جریان آموزش به صورت حضوری انجام شود و این اطمینان را می‌دهیم که تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا مدارس محیطی سالم و امن باشد و خطر، دانش‌آموزان را تهدید نکند.

خدابنده افزود: بنابراعلام انجام شده از فردا اول بهمن ماه تمامی دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی و نیز دانش‌آموزان هنرستانی برای شرکت در کلاسهای دروس مهارتی در مناطق زرد مشمول حضور در مدرسه به مدت ۲ روز در هفته هستند.

وی اضافه کرد: در مناطق دارای شرایط آبی از نظر شیوع ویروس کرونا نیز دانش‌آموزان تمامی پایه‌ها در مدارس دارای حداکثر ۵۰ دانش آموز می توانند به شکل حضوری در کلاسها حضور یابند که ملاک تعداد دانش آموزان بر اساس وضعیت مدرسه در سامانه سناد است.

از ابتدای آذرماه امسال تا کنون آموزش حضوری در مدارس سراسر کشور از جمله خراسان رضوی تعطیل و آموزش به صورت مجازی انجام می‌شده است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۷ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۹۷۳ تن رسیده است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید