کد خبر: 332662
۰
۰
نسخه چاپی

۲۰۰ دبیرستان معارف در کشور وجود دارد/ضرورت ترویج فرهنگ دینی

حجت‌الاسلام محمد قمی ضمن بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در کشور در مقوله تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام و معارف وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ۹۳ هزار هیئت مذهبی اشاره کرد، تاکید کرد: ۱۲ هزار خانه قرآنی شهری و روستایی از دیگر مسائلی هستند که با برنامه‌ریزی بر روی آنها می‌توان به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

وی با بیان اینکه امروز ۲۰۰ دبیرستان معارف در کشور مشغول به فعالیت است، بیان کرد: اشاعه و گسترش این زیرساخت‌ها که به تربیت نسل جوان متدین و انقلابی منجر می‌شود، همکاری بین دستگاهی به خصوص با وزارت آموزش و پرورش را می‌طلبد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به مقوله هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: هیئت‌ها به واقع یکی از بزرگترین داشته‌ها و ظرفیت‌های فرهنگ دینی هستند که نقش مهمی در ترویج فرهنگ دارند و از سوی دیگر در این جنگ سنگین تمام عیار دشمنان در جبهه فرهنگی نیز نقش آفرین هستند.

وی با بیان اینکه امروز جنگ، جنگ روایت‌ها است و لذا می‌بایست هیئت‌های مذهبی به این موضوع توجه بیشتر داشته باشند، بیان کرد: سازمان تبلیغات نیز به عنوان خادم در کنار هیئت‌ها که خاستگاهشان مردم است، ایستاده و هر اقدامی را که از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد.

وی هیئت‌های مذهبی و مؤسسه‌های قرآنی شهری و روستایی را بزرگترین گروه‌های مردمی دانست و تاکید کرد: جنگ امروز شرایطی را پدید آورده که باید آرایش جدید را نیز اتخاذ کرد که در این آرایش جدید نیروهای مردمی تحت هر عنوان، دارای اهمیت هستند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید