کد خبر: 334975
۰
۰
نسخه چاپی

نرخ پایین تورم در قم نسبت به سایر استان ها

به گزارش قم پرس بهرام سرمست عصر چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس تنظیم بازار کشور که به ریاست دکتر رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت امیرالمومنین علی (ع)، گفت: اجرای طرح تنظیم بازار منطقه‌ای در سطح کشور، دارای چالش‌ها و مسائلی است که باید به طور دقیق برطرف شود تا اثرگذاری عملی داشته باشد.

استاندار قم در ابتدا ضمن تشکر از اجرای طرح منطقه‌ای تنظیم بازار و تلاش برای پویایی استان‌ها در این زمینه، گفت: بر اساس الزامات حقوقی، هر گونه تصمیم‌گیری و سیاست گذاری کلان در سطح کشور باید از قانون تقسیمات کشوری تبعیت کند، و این واگذاری در صورتی قابلیت عملیاتی پیدا می‌کند که بر اساس این قانون مصوب شود.

وی همچنین به نقش مکمل و اثر گذار هر دو وزارت خانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در تأمین مایحتاج و تنظیم بازار، افزود: چگونگی اجرای مسئولیت‌ها و الزام نقش پذیری و همکاری این دو وزارت خانه باید در طرح مذکور کاملاً مشخص تا از ظرفیت‌های استانی متناظر بهره برداری شود.

سرمست با بیان وضعیت استان طی ماه‌ها و سنوات اخیر در تأمین و تنظیم بازار از نرخ تورم پایین قم در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: طی اجرای این سیاست گذاری منطقه‌ای، مردم قم متحمل هزینه زندگی معادل در شهرهای دیگر در منطقه خود همچون تهران می‌شوند و این در حالیست که تمام مصوبات ستاد ملی تنظیم بازار در قم به مرحله اجرا در آمده است.

وی با تاکید بر ناهمگونی فرهنگی اجتماعی موجود بین استان‌های مختلف، ادامه داد: در قانون مورد بحث این موضوع در نظر گرفته نشده است، و می‌تواند برای برخی استان‌ها تحمیل هزینه‌های اضافی کند و به نوعی امکان کنترل بازار و اعمال نظارت را از استانداران خارج کند.

سرمست با انتقاد از اجرای این طرح در ماه‌های پایانی سال، گفت: چنین طرح‌هایی بدون اجرای دوره آزمایشی و پایلوت امکان پذیر نیست.

استاندار قم در پایان با بیان انتظار افکار عمومی از استانداران در ایفای نقش در تنظیم بازار، خاطر نشان کرد: هر گونه تفویض اختیار در این مقوله باید به استانداران به عنوان رئیس ستاد تنظیم بازار استان سپرده شود تا بر اساس ویژگی‌های اقلیمی استان تصمیم گیری کنند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید