کد خبر: 334981
۰
۰
نسخه چاپی

قم از ناامن ترین استان ها برای سوداگران موادمخدر است

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی دادگستری قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، در گفت و گویی افزود: در راستای پیشگیری از وقوع جرم، طرح ناامن سازی و پاکسازی محل های آلوده به مواد مخدر با بهره مندی از ظرفیت ضابطان قضایی و نظارت و حضور تأثیرگذار قضات، در این استان تبیین و عملیاتی شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح برای متخلفان، پرونده قضایی تشکیل شده و برخورد قاطع صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهداف عملیاتی شدن طرح های پیشگیری وضعی در حوزه مواد مخدر، افزود: علاوه بر جمع آوری معتادان متجاهر، هدف اصلی طرح انهدام باندهای سازمان یافته و خرده فروشان در سطح استان بود که این امر به عنوان یک نمونه موفق از سیستم مدیریت راهبردی در امر مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور است.

رئیس کل دادگستری استان قم تاکید کرد: در کنار پیشگیری‌های وضعی و به کارگیری تجهیزات پیشرفته پلیسی و اطلاعاتی، استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی به عنوان یک سرمایه اجتماعی، جهت کاهش عرضه و تقاضای مصرف از یک سو و از طرف دیگر همکاری با دستگاه های نظارتی و انتظامی به عنوان بازوان اطلاعاتی سهم قابل توجهی در نیل به این موفقیت داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از مواد مشکوفه در این استان، در حال ترانزیت به مقصد سایر استان ها بوده، از اشراف اطلاعاتی دستگاه های مسئول در این حوزه تقدیر نمود.

مظفری تصریح کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضاییه (سجام) به آدرس www.sajam.scpd.ir علاوه بر اطلاع رسانی به مسئولان در این خصوص، نسبت به سایر آسیب ها و جرایم موجود در سطح شهر و همچنین اعلام راهکار مناسب برای حل مشکلات اقدام نمایند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید