کد خبر: 335007
۰
۰
نسخه چاپی

نجات ۱۸ نفر از مرگ با گاز منو اکسید کربن در قم

به گزارش قم پرس به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم مهدی فراهانی امروز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح امروز یک مورد مسمومیت با گاز CO با دلیل احتمالی نشت گاز از بخاری در بخش دستجرد به اورژانس ۱۱۵ اعلام شد که با توجه به اطلاعات اولیه کسب شده از محل حادثه، ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس قم به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه مهمترین اقدام اولیه و فوریتی در مسمومیت با گاز مونواکسید کربن اکسیژن درمانی است بیان کرد: این اقدام در محل توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی انجام شد و مسموم شدگان به درمانگاه بخش دستجرد انتقال یافته و در ادامه برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر، تمام مسموم شدگان با ۳ دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهدا قم منتقل شدند.

سخنگوی اورژانس قم یادآور شد: در این حادثه ۱۸ نفر دچار مسمومیت شدند که پس از انتقال به بیمارستان شهدا و انجام اقدامات درمانی تکمیلی، آخرین اخبار حکایت از رضایت بخش بودن حال عمومی همه مسموم شدگان دارد.

وی یادآور شد: در این زنجیره خدمت رسانی، از تماس به موقع شهروندان با ۱۱۵ گرفته تا حضور پرسنل اورژانس بخش دستجرد و قم، همکاری خوب همکاران در درمانگاه بخش دستجرد و در نهایت پرسنل بیمارستان شهدا حضوری چشمگیر و فعالانه داشتند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید