۱۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی تحت مراقبت ویژه قرار دارند

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این آمار حدود ۳۰ درصد بیشتر از آمار حدود یک ماه گذشته است که کمترین میزان بستری شدگان در مراکز آی سی یو استان به تعداد ۹۹ نفر ثبت شد.

وی اضافه کرد:از این تعداد همچنین ۲۲ نفر تحت دستگاه ونتیلاتور قرار داشته و با کمک این دستگاه تنفس می کنند که شرایط آنان نیز بسیار نامناسب تر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای ۳۴۰ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اظهار کرد: از این تعداد حدود ۷۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

آقازاده گفت: در حال حاضر ۴۵۷ نفر به خاطر سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی بستری هستند که هرچند ۶۲ نفر کمتر از بیشترین میزان طی هفته جاری است ولی رقم بالایی به شمار می رود.

وی با اشاره به فوت سه نفر دیگر شامل ۲ نفر در ارومیه و یک نفر در سردشت به علت ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۶۱۸ نفر رسید.

به گزارش قم پرس، تاکنون ۱۱۳ هزار و ۱۶۱ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که نشان می دهد از هر ۳۰ نفر در استان، یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید