کد خبر: 335197
۰
۰
نسخه چاپی

افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه حوزه‌های علمیه خواهران

به گزارش قم پرس، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به برکت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همزمان با اعیاد رجب المرجب اقدام به افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر با حضور آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌کند.

این مراسم روز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۹ همزمان با بیست و پنجمین سالروز تأسیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در سالن آیت الله شرعی این مرکز به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به صورت مجازی و زنده نیز از طریق لینک http://live.whc.ir/پخش خواهد شد.

حوزه‌های علمیه خواهران از سال ۷۴ فعالیت خود را در نقاط مختلف کشور آغاز کرده اند و در حال حاضر ۷۰ هزار طلبه خواهر در ۵۰۳ مدرسه علمیه خواهران در حال تحصیل هستند.

حوزه‌های علمیه خواهران به دلیل نوپا بودن دارای ساختمان‌های استاندارد آموزشی نیستند، لذا، تأمین فضاهای فیزیکی استاندارد جهت تحصیل طلاب خواهر در مدارس علمیه خواهران در اولویت کارهای معاونت منابع انسانی و پشتیانی قرار گرفته که تاکنون در این راستا گام‌های مناسبی برداشته شده است.

به همت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ۱۸۶ پروژه عمرانی اجرا و بهره برداری شده که حاصل آن ۲۰۷ مدرسه علمیه خواهران دارای ساختمان استاندارد (با سرانه ۱۵ متر مربع برای هر طلبه) است و امسال نیز ۴۲ پروژه عمرانی با حدود ۶۵ هزار متر مربع افتتاح و ۴۲ پروژه دیگر نیز در ۲۳ استان کنگ زنی می‌شود.

بیش از ۵۰ درصد اعتبارات این پروژه‌ها با مشارکت خیّرین و باقیمانده اعتبارات نیز از محل منابع دولتی و اعتبارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تأمین شده است.

اکثر این پروژه‌ها با کاربری آموزشی و کمک آموزشی هستند و این در حالی است که سرانه فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها به صورت میانگین در ایران ۲۴ متر مربع برای هر دانشجو است در صورتی که این سرانه در حوزه‌های علمیه خواهران برای طلاب خواهر ۱۵ مترمربع است.

گفتنی است، معاونت منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در حال حاضر ۱۳۰ پروژه آموزشی و کمک آموزشی را در دست اجرا دارد و همچنین ۱۱۵ مدرسه علمیه خواهران از ساختمان‌های غیراستاندارد استفاده می‌کنند که می‌بایست ساختمان‌های آموزشی استاندارد احداث و بهره برداری شود.

شایان ذکر است، تعداد ۸۲ پروژه با ضرورت ساخت، در نوبت اجرای قرار دارند.

افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه حوزه‌های علمیه خواهران

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید