کد خبر: 335309
۰
۰
نسخه چاپی

تاکید بر اجرای تفاهم‌نامه همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و حوزه‌

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی مرکز خبر حوزه،‌ آیت الله اعرافی در این دیدار گفت: حوزه با تعمیق توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی و دغدغه‌های نظام اسلامی به‌عنوان حوزه انقلابی ورود نموده، با ارتقاء سطوح دغدغه‌مندی حوزویان نسبت به مسائل کشور، قوه مطالبه‌گری طلاب و روحانیان را نیز تقویت کرده است.

وی با بیان این‌که برای نقاط تلاقی حوزه با بیرون دستیار ویژه‌ای تعریف و حدود ۱۲ ستاد تخصصی در موضوعات اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شده است، اضافه کرد: در برنامه پنج ساله و طرح آمایش حوزه‌های علمیه، بحث بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت نخبگانی طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه و اخذ نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها برجسته شده است.

وی با بیان این‌که در طرح آمایش حوزه، بالغ بر ۸۰ کارکرد حوزه و دایره ارتباط آن با نهادهای حاکمیتی ترسیم شده است، خاطرنشان کرد: ۴۰۰ رشته و گرایش و مقطع در حوزه‌های علمیه ترسیم، سرفصل نویسی و منابع و متون آن آماده شده است؛ ثمرات جهش دانشی این رویکرد در یک دهه آینده نمود عینی خواهد یافت.

اقتصاد ما همچنان بر ریل سرمایه‌داری استوار است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت تفاهم‌نامه همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و حوزه‌های علمیه، درگیر کردن حوزویان با سطوح حکمرانی دینی را به نوعی ارتقاء سطوح علمی و تقویت مطالبه‌گری توصیف نمود.

محسن رضایی در ادامه با بیان این‌که سیاست و دفاع ما دینی و مردمی شده در حالی که هنوز اقتصاد کشور دینی و مردمی نشده است، اظهار داشت: اقتصاد ما همچنان بر ریل سرمایه‌داری استوار بوده، رابطه بانک و صنعت با مردم کم‌رنگ است؛ اگر همچون سیاست و دفاع در عرصه فرهنگ و اقتصاد به سمت مردمی‌سازی حرکت نموده، نقش خانواده و محلات در این حوزه‌ها پررنگ‌تر خواهد شد و شاهد تاثیرات فراوانی خواهیم بود.

وی ضمن تاکید بر ارائه الگوهای شهرسازی بومی، توجه به حاشیه‌نشینی را مهم ارزیابی نمود و تصریح کرد: برآنیم تا با همکاری مجموعه‌های علمی کشور از جمله حوزه‌های علمیه، در سیاست‌های کلی برنامه هفتم، آینده‌نگری را تقویت نموده و به متن مسائل روز و جاری کشور توجه روز افزونی داشته باشیم.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید