کد خبر: 335386
۰
۰
نسخه چاپی

حقوق اسلامی، کامل‌ترین وسیله برای برقراری حق و عدالت در جامعه است

به گزارش قم پرس آیت الله نوری همدانی عصر سه شنبه در دیدار با رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به بازیچه شدن موضوع حقوق بشر در دست کشورهای غربی گفت: کشورهای غربی موضوع حقوق بشر را به دستاویزی بی ارزش تبدیل کرده‌اند که به واسطه آن تهاجم و غارت‌های بسیاری به راه می‌اندازند و ظلم‌های زیادی مرتکب می‌شوند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه حقوق اسلامی کامل‌ترین و مؤثرترین وسیله برای برقراری حق و عدالت در جامعه است، گفت: با حذف جهل و ظلم و فقر از جامعه، اجرای حق و عدالت محقق می‌شود و کارکنان قوه قضائیه توفیق بزرگی دارند که در این راه حرکت می‌کنند.

رئیس دیوان عالی کشور نیز در این دیدار با بیان کاهش چشمگیر پرونده‌های قضائی در این دیوان گفت: از ابتدای امسال کاهش بیش از ۱۰ هزار پرونده موجود در دیوان به ۴ هزار پرونده، اضافه بر رسیدگی به پرونده‌های سال جاری به همت قضات دیوان عالی کشور تحقق پیدا کرده است.

حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم با اشاره به بروز شدن رسیدگی به پرونده‌های دیوان گفت: با فعالیت ۱۳۵ قاضی عالی رتبه در دیوان عالی کشور هیچ پرونده‌ای در دیوان بیش‌تر از یک ماه نمی‌ماند.

وی دو وظیفه اصلی دیوان عالی کشور را نظارت بر آرا قضات و ایجاد وحدت رویه بین آرا دانست و گفت: قضات دیوان به استان‌ها سفر و از نزدیک و در کمترین زمان ممکن با دقت و نظارت بیشتر به احکام، موضوعات و پرونده‌ها را رسیدگی می‌کنند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید