کد خبر: 335535
۰
۰
نسخه چاپی

نکوداشت چهره حضرت ابوطالب خدمت بزرگی به جهان اسلام است

این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار دست اندرکاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) از فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده به منظور تبیین شخصیت ایشان، ابراز خرسندی کرده و اظهار داشت: کار گسترده‌ای در مورد حضرت ابوطالب انجام شده، این قبیل فعالیت‌ها باقیات الصالحات است و جاویدان می‌ماند و افراد بهانه جو را خلع سلاح می‌کند.

وی مظلومیت حضرت ابوطالب(ع) را مورد توجه قرار داده و با اشاره به اینکه مظلومیت این شخصیت تاریخ اسلام ناشی از مظلومیت امیرمومنان است گفت: بدخواهان و کسانی که با امیرمومنان دشمنی داشتند با نقل قول‌های مختلف همواره سعی داشتند تا چهره حضرت ابی طالب را مخدوش سازند و سوسیالیست قلمداد کنند و علتش هم دشمنی با امیرمومنان(ع) بود.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب (ع)به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، بهره گیری از جاذبه های رسانه‌ای، فرهنگی، هنری و سینمایی را در این راستا به دست اندرکاران این همایش متذکر شد.

وی نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب را خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع برشمرده و با تاکید بر این که آن حضرت به معنای واقعی و حقیقی مومن بود افزود: فعالیت شما در این همایش باید با اتکا به منابع متقن باشد به نحوی که جلوی بهانه جویی مغرضان و بدخواهان گرفته شود.

همایش ابوطالب به صورت وبینار بین المللی با مشارکت علمای شیعه و اهل سنت همزمان با سالروز وفات این شخصیت، در تاریخ ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اسفندماه جاری برگزار خواهد شد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید