کد خبر: 343255
۰
۰
نسخه چاپی

انتظارات حوزه‌های علمیه خواهران از رئیس جمهور منتخب

به گزارش قم پرس، در پیام حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت پور خطاب به ابراهیم رئیسی آمده است: «رئیس جمهور منتخب، محترم و معزز ملت شریف ایران؛ با اهدای سلام و عرض تحیت.

حماسه بزرگ ملت قهرمان ایران در ۲۸ خردادماه که در این برهه خاص و حساس کشور، تجلی وحدت و حمایتی دگرباره از آرمان‌های انقلاب اسلامی بود، دشمنان و بدخواهان را ناامید و وادار به عقب‌نشینی کرد. این هم آورد عظیم که به پشتیبانی ولایت فقیه رقم خورد، افتخاری بزرگ برای ملت شریف و مسلمان ایران ثبت کرد.

اینک انتخاب حضرتعالی به عنوان ثمره ارزشمند، گران سنگ و افتخارآمیز این حماسه بزرگ را پاس داشته؛ مزید توفیقات جنابعالی را در گزینش یاران همراه، وصول به برنامه‌های راهگشا و حل مسائل و مشکلات پیش رو از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران نیز که حامی همیشگی انقلاب است، از زمان اعلام اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت‌شده تلاش کرد تا با استفاده از ظرفیت گسترده طلاب و روحانیون خواهر در سراسر کشور، از طریق برگزاری جلسات، نشست‌های حضوری و غیرحضوری، تبلیغ و گفتگوهای چهره‌به‌چهره و اطلاع‌رسانی و گفتمان‌سازی در بستر رسانه‌ای، ضمن معرفی شاخصه‌های کاندیدای اصلح، زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم آورد.

بانوان حوزوی که به سهم خود در تحقق این رویداد باشکوه کوشیده و ضمن ادای وظیفه از طریق عرصه‌های فضای حقیقی و مجازی در میدان انتخابات به تبلیغ و ترویج مشارکت حداکثری پرداخته‌اند، به شکرانه این نعمت بزرگ جبهه سپاس به درگاه حق تعالی می‌سایند.

اکنون که ملت غیور به ویژه بانوان هوشیار و فداکار به وظیفه خود در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی عمل نموده‌اند، در آستانه ورود به میدان جدید خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داریم، امید است با توجه به اولویت‌های بر زمین‌مانده عرصه زن و خانواده، جبران عقب‌ماندگی‌های این حوزه که علت العلل بسیاری از نقیصه‌های فرهنگی و اجتماعی به شمار می‌رود، مورد عنایت جدی قرار گیرد.

تبیین، تبلیغ و ترویج ارزش‌های اصیل اسلامی مربوط به خانواده از قبیل فرزند آوری، مادری و همسرداری در جهت تحکیم، تثبیت و تعمیق اصالت خانواده در نظام اجتماعی کشور در کنار حفظ و حمایت از امنیت، هویت و کرامت زن مسلمان در نظام آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، محیط‌های شغلی و عرصه‌های فرهنگی، رسانه‌ای، اجتماعی و سیاسی، علاوه بر پشتیبانی از زنان، جهت نقش‌آفرینی کارآمد ایشان در عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر اساس اقتضائات زنانه و مواجهه اصولی با امواج مخرب و ویران گر علیه این قشر تمدن‌ساز، از مهم‌ترین انتظارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران جهت امعان نظر در حیطه مسائل زن و خانواده به شمار می‌رود.

این مرکز نیز آمادگی دارد با اتکا به صدها مدرسه علمیه و هزاران روحانی و طلبه خواهر فاضل و فرهیخته در سراسر کشور، دولت سیزدهم را در تحقق این اهداف والا یاری رساند.

امید است همان گونه که از حضرتعالی انتظار می‌رود با استمداد از قوه لایزال الهی و تبعیت از سیاست‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی»، با توانی مضاعف در رفع محرومیت‌ها، حل مشکلات، تنگناها و کاربست شیوه‌های وصول به عزت و اقتدار در داخل و خارج کشور توفیق یافته و امید به رفع ظلم، استقرار عدالت، آرامش و امنیت در جهان از رهگذر انقلاب اسلامی را فزونی و ارتقا بخشید.»

به گزارش مهر، در همین حال آیت الله مرتضی مقتدایی رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران نیز با صدور پیامی انتخاب ابراهیم رئیسی از سوی مردم را تبریک گفت.

در این پیام خطاب به رئیس جمهور منتخب آمده است: «بار دیگر مردم شریف و نجیب ایران نشان دادند، به رغم تحریم‌های ظالمانه دشمن خارجی و شیوع بیماری کرونا، با نگاهی فراتر به افق‌های دور می‌اندیشند و با سینه‌ای فراخ و قلبی لبریز از ایمان به ربوبیت الهی و عشق به آرمان‌های انقلاب اسلامی و با دلی امیدوار به‌آینده در میدان‌های آزمون حضور می‌یابند.

جامعه ما امروزه نیازمند تجدید وحدت، یکپارچگی و امید و نیز تمرکز بر فعالیت‌های توسعه اقتصادی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و تعامل با سایر کشورها با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی به‌ویژه کشورهای منطقه و هم‌جوار است. مزید توفیقات شما را در خدمت به ایران اسلامی آرزومندم.»

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید