امروز: یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 353656
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

دبیر: برای رسیدن به سطح اول جهان سه سال وقت می‌خواهیم

به گزارش قم پرس و به نقل از فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی گفت: تا دو روز دیگر تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان راهی شهر اسلو محل برگزاری رقابت‌های جهانی می‌شود و چند روز بعد نیز تیم فرنگی ما برای حضور در این مسابقات عازم نروژ خواهد شد.

چشم انداز ما از حضور در رقابت‌های جهانی المپیک ۲۰۲۴ پاریس است

دبیر با بیان اینکه دیدگاه ما و دورنمای ما از حضور کشتی گیران در رقابت‌های جهانی نروژ المپیک پاریس است، اظهار داشت: با تیم جوانی راهی این مسابقات می‌شویم به طوری که میانگین سنی کشتی گیران ما نزدیک به ۲۳ سال است و ۵، ۶ نفر از ملی پوشان ما نفرات زیر ۲۰ سال هستند.

دو سال پیش هم گفتم که کشتی ما از روسیه و آمریکا عقب است

رئیس فدراسیون کشتی در مورد سطح کشتی ایران و نتایج احتمالی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جهانی نروژ گفت: قبلاً هم گفتم و الان هم می گویم که در حال حاضر کشتی آزاد ما از کشورهای روسیه و آمریکا عقب است اما فاصله‌ی ما نسبت به گذشته کم شده و حداقل ۳ سال زمان و کار می‌خواهد که بتوانیم از لحاظ فنی به سطح اول دنیا برسیم و این کار مانند ساختمان سازی نیست که بگویم در یک سال انجام می‌شود.

ماه آینده اعزام تیم‌های زیر ۲۳ سال به رقابت‌های جهانی صربستان را در دستور کار داریم

دبیر در مورد شرایط تیم امید تصریح کرد: در کشتی آزاد یک مرحله انتخابی انجام شده و یک مرحله دیگر نیز در اواسط مهرماه برگزار می‌شود، در کشتی فرنگی نیز کادر فنی قرار است نحوه انتخاب نفرات را به فدراسیون کشتی اعلام کند. ضمن اینکه اردوهای تیم‌های زیر ۲۳ سال در حال برگزاری است، ما میزبان تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نیروهای مسلح هستیم و کمتر از ۲ ماه دیگر نیز ایران میزبان این مسابقات خواهد بود.

اگر در تورنمنت‌ها نبازیم، در رقابت‌های المپیک خواهیم باخت

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به اهمیت اعزام کشتی گیران به رقابت‌های بین المللی به جهت کسب تجربه و آمادگی لازم برای حضور در مسابقات بزرگ گفت: کشتی گیران ما باید به مسابقات بین المللی اعزام شوند و تنشان به تن حریفان خورده و اگر قرار است ببازند باید در این رقابت‌ها ببازند و اگر این کار انجام نشود قطعاً در رقابت‌های جهانی و المپیک خواهند باخت. البته هزینه‌های اعزام بسیار بالاست و بعنوان مثال بلیت هواپیمای هر نفر برای اعزام به جام مدوید بلاروس نزدیک به ۳۲ میلیون تومان شد.

بودجه اختصاص یافته به کشتی عادلانه نیست

دبیر با بیان ظرفیت‌های بالای کشتی در ورزش کشور اظهار داشت: کشتی رشته‌ای است که فدراسیون‌های ملی برای حضور در رقابت‌های بین المللی آن باید هزینه شرکت و هزینه اسکان پرداخت کنند که این جدای هزینه تهیه بلیط هواپیماست و ما برای حضور نفراتمان در رقابت‌های جهانی نروژ بیش از ۱۰۰ هزار یورو به جهت ثبت نام پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: کشتی ورزش درآمدزایی نیست و مانند فوتبال یا برخی از رشته‌ها نیست که همه از آن منعفت ببرند.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: وقتی بیش از ۶۰ درصد مدال‌های المپیک را کشتی گرفته آیا بودجه‌ای که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در اختیار ما قرار داده متناسب با این توانایی بوده است.

وی افزود: در حالی که بیشتر افتخارات ورزش کشور از آن کشتی است، اما هزینه‌های آن بسیار بالاست و تنها ۵ درصد بودجه ما از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تأمین می‌شود.

دبیر بیان داشت: از صحبت‌های من برداشت اشتباه نشود، من نمی گویم به ورزش‌های دیگر توجه نشود اتفاقاً وظیفه دستگاه ورزش است که به همه ی رشته‌ها و فدراسیون‌ها توجه داشته باشد اما نگاه باید نسبت به مدال آوری و افتخارآفرینی هر رشته عادلانه باشد.

به دنبال انعقاد سند همکاری با فدراسیون‌های کشتی کشورهای دیگر هستیم

رئیس فدراسیون کشتی در پایان در مورد ملاقات با سفیر نروژ گفت: جلسه‌ی بسیار خوبی برگزار شد و ما در این جلسه به دنبال نحوه برقرار ارتباط با جامعه‌ی کشتی نروژ بودیم و قرار شد در ادامه نشستی نیز با مسئولان کشتی این کشور داشته باشیم.

وی افزود: قصد داریم با فدراسیون‌های مطرح کشتی دنیا سند همکاری به منظور توسعه کشتی به امضا برسانیم و امیدوارم که در آینده به این هدف برسیم.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس