واکسیناسیون گسترده زمینه شروع فعالیت‌های اجتماعی است

دکتر سید محمد هاشمی شهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم که هیچ دانش‌آموز بالای۱۲ سال و هیچ یک از معلمان و اولیاء مدارس نمی‌توانند بدون کارت معتبر تزریق واکسن در مدارس حاضر شوند و اگر کسی حاضر به تزریق واکسن نیست باید هر سه روز یک بار تست pcr منفی ارائه دهد.

وی افزود: تمام امکانات سامانه بهداشت و درمان در خدمت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته و برای رسیدن به پوشش مناسب در واکسیناسیون کرونا بخصوص در جمعیت دانش‌آموزی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و از جمله آموزش و پرورش هستیم.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با افزوده شدن ۱۹۱ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۷هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری افزود: در شبانه‌روز گذشته با فوت سه نفر دیگر شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۷۸ نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۷۰ بیمار حاد تنفسی و ۵۱ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند ادامه داد: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید