کد خبر: 370698
۰
PNAZAR
نسخه چاپی
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۸۳ با محوریت حمایت از افراد تحت تکفل راه اندازی شد و از جمله محورهای حمایتی آن حوزه‌های بیمه، مستمری، تکریم و بیمه تکمیلی است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید پوراحمدی همزمان با دومین روز همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیت‌های حوزه خود به پرسش ها و دغدغه های مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور در حوزه‌های مربوطه پاسخ گفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات این صندوق در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۸۳ با محوریت حمایت از افراد تحت تکفل راه اندازی شد و از جمله محورهای حمایتی آن حوزه‌های بیمه، مستمری، تکریم و بیمه تکمیلی است.

وی با اشاره به برخی از وظایف این صندوق گفت: حوزه حمایتی و توجه به فعالیت‌های کلان و پایدار اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمندسازی هنرمندان از جمله وظایف اصلی صندوق اعتباری هنر به شمار می‌آید. همچنین حمایت از اقشار مختلف هنرمندان از جمله موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است به گونه‌ای که مردمی سازی هنر و اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه آموزش داده و تسری یابد.

وی ادامه داد: توزیع عادلانه منابع نیز از دیگر برنامه‌های ابلاغی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما نیز در صندوق اعتباری هنر آن را دنبال می کنیم.

پوراحمدی با ذکر آماری از آخرین تغییرات عضویت در این صندوق ادامه داد: از ۹۰ هزار عضو صندوق اعتباری هنر۸۴ هزار و ۹۲۱ نفر عضو فعال هستند و از این تعداد ۴۳ هزار و ۱۸۸ نفر دارای بیمه تامین اجتماعی هستند. همچنین در حال حاضر ۳۵ هزار و ۸۷۵ نفر عضو در سطح کشور از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر طرح تکریم هنرمندان عضو این صندوق را از دیگر وظایف و فعالیت‌های این صندوق برشمرد و گفت: موضوع مستمری نیز از دیگر فعالیت‌های حوزه ما به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر نقش اقتصاد فرهنگ و هنر ادامه داد: تلاش می کنیم به سمت حوزه درآمدهای پایدار برویم و در این زمینه بخش اقتصاد هنر را فعال کرده ایم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه سایه در این صندوق، گفت: هنرمندان لازم است مجموعه اطلاعات هویتی و هنری خود را در این سامانه بارگذاری کنند و آن را به روز رسانی کنند.

در ادامه حیدری معاون توسعه منابع صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرآیندهای صندوق اعتباری هنر در حوزه های مختلف از جمله مستمری گفت: تاکنون ۵۰۰ نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر مشمول طرح تکریم شده‌اند و ۸۳۱ نفر از اعضای صندوق از دارندگان نشان درجه یک هنری هستند.

کاروان معاون اقتصادی صندوق اعتباری هنر نیز گفت: لازم است مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها به معرفی هنرمندان توانمند و فعالان حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر استان خود بپردازند.

وی ادامه داد: ایجاد بستر همکاری با شهرداری ها برای استفاده از ظرفیت آن ها در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین ایجاد بستری برای جهت دهی ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی نهادهای صنعتی و اقتصادی به سمت توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر از موضوعاتی است که باید مورد توجه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور قرار بگیرد.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.