کد خبر: 373959
۰
۰
نسخه چاپی
وزیر اقتصاد:

نبود هماهنگی بین دستگاهی بندر شادگان را دچار رکود کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا احسان خاندوزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بندر شادگان افزود: بسیاری از محموله‌ها در بندر شادگان،به دلیل نبود هماهنگی بین گمرگ و دستگاه‌های صادر کننده مجوز، زمان زیادی دپو شده و موجب رکود در گمرک این بندر شده است.
وی گفت: مصوب نشدن طرح اعطای مشوق ها و تخفیف ها برای کالای ملوانی و ته لنجی دیگر عامل رکود و افزایش نارضایتی در بندر شادگان است.
وزیر اقتصاد و دارایی از بندر شادگان به عنوان بندری استراتژیک نام برد و افزود: این بندر زیرساخت های مناسبی نسبت به ظرفیت هایش دارد که می‌تواند رونق چند برابری برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.
خاندوزی بیان کرد: با توجه به آیین نامه وزارت صمت که در حال مصوب شدن در هیات وزیران است، امیدواریم هفته های آینده رونق دوباره به بندر شادگان برگردد.

سرپرست فرمانداری شادگان نیز گفت: با توجه به اینکه شغل بیشتر مردم این شهرستان در حوزه تجارت دریایی و ملوانی است لازم است شرایطی ویژه در گمرک شادگان اعمال شود.

جمال صالح زاده افزود: رونق اقتصادی در بندر تجاری شادگان زمانی اتفاق می‌افتد که به دنبال ایجاد فرصت‌های پایدار اقتصادی و کسب و کارهای پایدار در این شهرستان باشیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از مزیت‌های بندر تجاری شادگان در حوزه تخلیه و بارگیری کالا، نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس است که این مهم سبب تخلیه و بارگیری کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن شده است.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد با اشاره به آمار بالای بیکاری شادگان براساس آمار رسمی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان افزود: در صورتی که فعالیت تجاری بندر شادگان رونق گیرد، شاهد اشتغال جوانان و کاهش نرخ بیکاری خواهیم بود.

بندرشادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار و با هزینه افزون بر ٤٠٠ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تکمیل شده است.
این بندر تجاری مشتمل بر ۲ پست اسکله از نوع شمع و عرشه بتنی به طول ١٠٣ متر و عرض ١٢ متر و ۲ پل قابل دسترسی است. این بندر محلی با عمق اسکله حداقل ۵.۵ متر در شرایط جزر و ظرفیت پذیرش شناورهای زیر پنج هزار تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود ١٠٠ هزار تن در سال را دارد.

شادگان در جنوب خوزستان واقع است و مرکز آن در ۷۰ کیلومتری اهواز قرار دارد.

وزیر اقتصادی و دارایی روز پنجشنبه در سفری یکروزه به خوزستان از بنادر اروند و چوئبده در شهرستان آبادان، بندر خرمشهر و شادگان دیدن کرد.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید