۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش قم پرس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۸ هزار و ۹۶۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷ هزار و ۸۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۸۵۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۶۶۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۰ هزار و ۱۱۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸ هزار و ۸۱۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۲ هزار و ۱۱۸ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۲ هزار و ۸۷۳ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۴۰ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۲ هزار و ۸۷۳ دوز نوبت سوم و ۱۲۶ هزار و ۹۳۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید