کد خبر: 379652
۰
۰
نسخه چاپی

استقبال عراقی‌ها از اختصاص درصد ثابتی از بودجه برای اربعین

به گزارش قم پرس، آکادمی توسعه انسانی و مطالعات راهبردی «الوارث» یک نظرسنجی از مردم عراق درباره میزان استقبال آن‌ها از اختصاص درصد معینی از بودجه سالانه کشور برای زیارت اربعین حسینی انجام داد.


«عقیل الشریفی»، مدیر این آکادمی با اشاره به این که زیارت اربعین امام حسین (ع) ابعاد جهانی پیدا کرده و دیگر محدود به بُعد دینی و گردشگری نیست، گفت: این رویداد عظیم امروز به یکی از عناصر قدرت نرم عراق تبدیل شده و به دلیل جهانی بودن این مراسم که میلیون‌ها زائر از همه کشورهای جهان در آن شرکت می‌کنند، دارای آثار ژئوپلتیکی است.

مدیر آکادمی توسعه انسانی و مطالعات راهبردی «الوارث» با اشاره به اینکه سوال این نظرسنجی به این صورت بود که «آیا با اختصاص درصد ثابتی از بودجه سالانه کشور برای استان کربلا و عتبات مقدسه آن با هدف توسعه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات در زیارت‌های میلیونی موفق هستید؟، بیان کرد: ۱۰۱۴ نفر از شهروندان عراق از گروه‎‌های سنی و طبقات مختلف اجتماعی در این نظرسنجی شرکت کردند که ۹۴۰ نفر موافق و تنها ۷۴ نفر مخالف بودند.

وی اضافه کرد: این یعنی اینکه ۹۲.۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی موافق با تخصیص درصد ثابتی از بودجه سالانه به استان کربلا و عتبات عالیات آن با هدف توسعه زیرساخت‌ها از جمله خدمات حمل‌ونقل مدرن، خدمات بهداشتی و زیست‌محیطی، خدمات شهری، بهداشت، بازیافت زباله‌ها و سایر خدمات ضروری بودند.

مدیر آکادمی «الوارث» در پایان گفت: این نظرسنجی پس از پایان زیارت اربعین امسال در کربلای معلی که شاهد حضور بیش از ۲۱ میلیون زائر از سراسر عراق و کشورهای مختلف جهان بود، صورت گرفت.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید