کد خبر: 380842
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

راهپیمایی اربعین حسینی احیاگر ارزش‌های دینی است

آیت‌الله سید حسن عاملی عصر پنجشنبه در آئین تجلیل از فعالان موکب اربعین حسینی در کشور عراق اظهار کرد: حرکت عظیمی که در سال‌های اخیر و در قالب راهپیمایی اربعین حسینی آغاز شده نه تنها دشمنان اسلام را در تبلیغات سو زمین‌گیر کرده بلکه به اقتدار و صلابت امت اسلامی منجر شده است.

وی تصریح کرد: دشمن همواره از شعار مکتب امام حسین (ع) در واهمه و هراس است چرا که این شعار با روح و معنویت انسان‌های آزاده همخوانی دارد و همیشه امت اسلامی به دنبال احیای اندیشه‌ها و پیام‌های مکتب حسینی بوده تا از ذلت و خواری رهایی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در اربعین امسال نیز موکب‌های مختلف از استان‌های کشور به ویژه استان اردبیل خدماتی شایسته به عاشقان طریق حسینی انجام دادند و قطعاً در سال‌های آینده با رفع ایرادات و نواقص این موکب‌ها فعالیت خود را تقویت خواهند کرد.

آیت‌الله عاملی افزود: ما کشورهای همسایه به ویژه عراق را کشور دوست و همراه در حفظ ارزش‌های دینی و اعتقادی می‌دانیم و قطعاً راهپیمایی اربعین حسینی نه تنها زمینه مودت و عشق ۲ ملت را افزایش داده بلکه زمینه‌ساز یک حرکت تحولی تاریخی است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا در این صلابت و عظمت امت اسلامی رخنه منافقانه‌ای ایجاد کند اما غافل از اینکه ماهیت مکتب امام حسین (ع)، ماهیت آزادی‌خواهی و پیمودن مسیر حریت است و آنهایی که نمی‌توانند وحدت امت اسلامی را ببینند قطعاً محکوم به شکست هستند.

در این مراسم رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل نیز به حضور ۹ موکب استان اردبیل در کشور عراق اشاره کرد و ادامه داد: این موکب‌ها روزانه به پنج تا ۱۰ هزار نفر خدمات ارائه کرده و زمینه رضایتمندی آنها را فراهم کردند.

اسفندیار هوشیار اضافه کرد: در مجموع در ایام اربعین امسال موکب‌های فعال استان به ۸۳۷ هزار نفر احسان و پذیرایی مناسب ارائه کردند و قطعاً توسعه ۴۰ درصدی این فعالیت‌ها برای سال‌های آینده مد نظر است.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی، صاحبان موکب و فعالان این عرصه تجلیل شد.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد