کد خبر: 383000
۰
۰
نسخه چاپی

گسترش همکاری حوزه استاندارد میان ایران و قطر

گسترش همکاری حوزه استاندارد میان ایران و قطر

در حاشیه هفدهمین نشست مجمع عمومی و هیات مدیره فنی موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (اسمیک) در ترکیه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با همتای قطری خود دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، دکتر مهدی اسلام پناه در این دیدار، تداوم ارتباط موثر و دوجانبه را پیش شرط تقویت و گسترش همکاری میان دو طرف برشمرد و با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری جدید با استاندارد قطر و پیشنویس ارسالی پیشنهادی سازمان ملی استاندارد ایران، آمادگی سازمان ملی استاندارد ایران را برای اجرای هر چه سریعتر آن اعلام نمود.
طرف قطری نیز آمادگی و تمایل سازمان کل استاندارد قطر را برای ایجاد تغییرات و تبادلات تجاری مثبت میان دو طرف اعلام کرد و مقرر شد؛ پس از امضای تفاهم نامه توسط رئیس جمهور قطر تفاهم نامه برای امضاء طرفین ارسال شود.
دکتر اسلام پناه نیز به عزم و اراده روسای جمهور دو کشور مبنی بر گسترش مناسبات و بسط و ارتقاء روابط تجاری اشاره و اظهار امیدواری کرد: همکاریهای نزدیک در حوزه های استاندارد سازی، ارزیابی انطباق، تائید صلاحیت و اندازه شناسی، دستیابی به سقف ۵ میلیارد دلاری گردش تجاری بین دو کشور یاری رساند.
طرفها این دیدار را فرصتی ارزشمند برای تقویت روابط فی مابین بر شمردند.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید