کد خبر: 383212
۰
۰
نسخه چاپی

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های ماموریتی خود، حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم که یکی از آنها، اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ بدون محدودیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، سیدعزت‌الله ضرغامی، در حاشیه بازدید از اماکن گردشگری شهرستان تفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یزد جایگاه ویژه‌ای در تمامی حوزه‌های ماموریتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد، گفت: استان یزد هم در زمینه تنوع تولیدات صنایع دستی و هم در حوزه بناهای تاریخی و هم در زمینه گردشگری تاریخی و طبیعی از شرایط ویژه و منحصر به‌فردی برخوردار است و اقدامات این استان در زمینه‌های یاد شده جزو نوادر است.

در ادامه او از استاندار یزد و نماینده مردم تفت و میبد به واسطه حمایت‌های انجام شده در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری قدردانی کرد و با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی بیان کرد: غیر از بادگیر و قنات، ویژگی‌هایی نظیر قناعت، زندگی مسالمت آمیز با ادیان و مذاهب مختلف نیز در یزدی‌ها منحصر به فرد است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به بازدید از باغ‌های تاریخی، کوچه باغ‌ها و مجموعه‌های گردشگری شهرستان تفت بیان کرد: مرمت در این مجموعه‌ها اغلب به صورت اصولی انجام شده و ما نیز در وزارت میراث فرهنگی، اختصاص اعتبار و تسهیلات به سرمایه‌گذاران این بخش را در اولویت قرار داده‌ایم.

او از تفت به عنوان یکی از زیباترین باغ شهرهای کشور یاد کرد و اظهار داشت: گردشگری در شهرستانی نظیر تفت که دچار خشکسالی‌های پی در پی شده، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی و جایگزین حوزه‌های دچار رکود شود.

مهندس ضرغامی ادامه داد: بسیاری از حوزه‌های سرمایه‌گذاری که در آینده ممکن است دچار مشکل و رکود شود، می‌تواند با گردشگری جبران شود و امیدواریم شهرستان تفت بتواند از این ظرفیت به درستی استفاده کند.

او با اشاره به مشوق‌هایی که برای سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است، افزود: برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های ماموریتی خود، حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم که یکی از آنها، اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ بدون محدودیت است.

مهندس ضرغامی یادآور شد: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، با ۱۱ دستگاه تفاهم نامه همکاری امضا کرده‌ایم و از ظرفیت‌های آنها برای حمایت از سرمایه‌گذاران استفاده خواهیم کرد.

** مشوق‌های خوب برای سرمایه‌گذاران حوزه‌های تفریحی و سرگرمی در یزد

او ادامه داد: مشوق‌های خوبی به ویژه برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تفریحی و سرگرمی در نظر گرفته‌ایم، زیرا در این زمینه دچار عقب ماندگی‌هایی هستیم و لازم است ظرفیت‌های شادی آفرین و سرگرم کننده را در استان‌های مختلف کشور فعال کنیم. یزد در این زمینه ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی دارد و بی شک هرکسی در یزد در این حوزه سرمایه‌گذاری کند، پشیمان نمی‌شود. از نظر من یزد برای بهره مندی از همه گونه تسهیلات، دارای اولویت است و هیچ حمایتی را از سرمایه گذاران این استان دریغ نخواهیم کرد.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید