کد خبر: 383366
۰
۰
نسخه چاپی

اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال بودجه مستقیم برای مناسب‌سازی شهری در قم

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: در بودجه سال جاری شهرداری قم افزون بر 210 میلیارد ریال برای مناسب‌سازی شهری برای معلولان در نظر گرفته‌شده است.

اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال بودجه مستقیم برای مناسب‌سازی شهری در قم

به گزارش قم پرس . مجید متین‌فر در نشست آسیب‌شناسی زیست افراد دارای معلولیت در شهر قم که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از راهبردهای اساسی شهرداری قم توجه ویژه به افراد با نیازهای خاص است و در برنامه قم ۱۴۱۴ پیش‌بینی‌های خوبی در این خصوص شده است.

وی یادآور شد: در سال جاری ۲۱۰ میلیارد ریال ردیف مستقیم برای مناسب‌سازی دیده‌شده و به‌صورت غیرمستقیم نیز در اجرای تمام پروژه‌ها الزامات مناسب‌سازی کاملاً رعایت می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم تصریح کرد: همچنین جلسات مناسب‌سازی در سطح مناطق هشت‌گانه شهری نیز به‌صورت مستمر و متناوب برگزار خواهد شد تا نیازهای این افراد در روند تصمیم سازی موردتوجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه گاهی با کج‌سلیقگی در برخی تصمیم‌گیری‌ها سبب شده تا امکان استفاده از مناسب‌سازی‌ها برای افراد دچار معلولیت با دشواری همراه شود، گفت: برخی از معابر و خیابان‌های قم به خاطر عدم هماهنگی و تصمیمات برای استفاده افراد سالم و بدون معلولیت نیز دچار مشکل و چالش است.

متین‌فر خاطرنشان کرد: مناطق ۳، ۵ و ۷ طی سال‌های اخیر به‌عنوان اولویت‌های شهرداری قم در دستور کار مناسب‌سازی قرار گرفته و بوستان‌های شاخص آن‌ها مناسب‌سازی شده است.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید