کد خبر: 386840
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

بی اطلاعی دستیار ساپینتو از هافبک خارجی استقلال!

به گزارش قم پرس «روی ماتا» مربی تیم فوتبال استقلال که به دلیل محرومیت «ریکاردو ساپینتو» در نشست خبری پیش از بازی استقلال با نفت مسجد سلیمان حاضر شده بود، به تشریح آخرین وضعیت آبی پوشان پرداخت.

ماتا در ابتدا گفت: قبل از هر چیز، من، سرمربی و کل کادر فنی استقلال، می‌خواهیم ابراز همبستگی خود را با مردم ترکیه اعلام کنیم. همچنین به مردم آذربایجان و مردم قاضی آنتپ تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که مشکلات سریعاً برطرف شوند و شرایط به حالت مطلوب برگردد.

وی افزود: یک بازی خیلی سختی را فردا در پیش داریم. اگرچه تیم نفت جایگاه خوبی در جدول ندارد اما مطمئن هستیم که بازی خیلی سختی را خواهیم دید. از وقتی که مربی این تیم عوض شده است، این تیم گلی دریافت نکرده است. این هم برای نفت یک امتیازی در مقابل ما خواهد بود. برای اینکه سه امتیاز بازی را بگیریم، باید مسیری را که طی می‌کنیم، ادامه دهیم و باید در نبردهای هوایی پیروز و جنگنده باشیم. در ادامه باید کیفیت خود را با توپ نشان دهیم. ما لحظات خوبی را سپری می‌کنیم اما نباید به اصطلاح «شل و ول» باشیم و استراحت کنیم. هر بازی سخت خواهد بود. بازی فردا هم یکی از همین بازی‌هاست.

مربی استقلال در خصوص آخرین وضعیت عزیزبک آمانوف هافبک ازبکستانی این تیم اظهار کرد: تا الان هیچ اطلاعی راجع به او ندارم که در ایران است یا نه. فقط می‌دانم که او در ۳ روز اخیر در تمرین حاضر نشده است.

ماتا درباره فاصله استقلال با صدر جدول تصریح کرد: ما دو هفته پیش ۸ امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم و همه انتقاد می‌کردند اما الان وضعیت فرق کرده است. الان فاصله سه امتیاز است. این فوتبال است و ما باید کار خود را انجام دهیم و بازی‌های خود را ببریم. در نهایت امیدوارم که خوشحال شویم.

وی در خصوص تاثیر غیبت ساپینتو در بازی فردا تاکید کرد: سرمربی ما برای ما مهم است. همه این را می‌دانند که نیمکت تیم حریف در خیلی از بازی‌ها وقتی عقب می‌افتد، سعی می‌کند حرکاتی انجام دهد که باعث برهم زدن آرامش تیم شود و تیم را تحریک می‌کند. نمی‌توانم باور کنم بازی قبلی چه اتفاقی افتاد. چرا باید مربی تیم حریف از نیمکت خودش، به سمت نیمکت ما بیاید؟ سوال بعدی این است که چرا فدراسیون روی این موضوع واکنش نشان نمی‌دهد؟ باید یک قانون وجود داشته باشد وگرنه وضعیت مثل قانون جنگل می‌شود. هر کسی که به نیمکت حریف بیاید، باید کارت قرمز بگیرد.

مربی استقلال ادامه داد: آیا دیده‌اید ما تاکنون به سمت نیمکت حریف رفته‌ایم؟ نمی‌توانند با ما چنین رفتاری داشته باشند. آن‌ها مربی ما را در بازی قبلی دو سه بار تحریک کردند. پس از اینکه ما ۳ بر یک مقابل مس کرمان جلو افتادیم، آن‌ها مربی ما را هل دادند. باید روی فوتبال تمرکز کرد و جلوی این مسائل را گرفت. من از فدراسیون می‌خواهم برخورد کند شاید این‌طور، این مشکلات حل شود. ما در نتیجه برابر مس کرمان جلو بودیم پس چرا حریف را تحریک کنیم؟ این برای بار اول و دوم نیست. دفعات قبل هم این اتفاق افتاده است. این برای فوتبال ایران خوب نیست. ما می‌خواهیم کیفیت بازی را بالا ببریم. هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، همه از بازی لذت می‌برند. لطفاً از مربی‌های دیگر خواهش کنید که روی تیم خود تمرکز کنند.

ماتا افزود: صحنه‌های بازی با مس کرمان را دیدید؟ دیدید که وقتی ساپینتو را هل دادند، او واکنشی نشان نداد؟ به خاطر این است که می‌خواهیم فدراسیون واکنش نشان دهد. به صورت مستمر دارند ما را تحریک می‌کنند. هر وقت که ساپینتو کنار تیم نبود، بازیکنان ما صد درصد دیگر به توان خود اضافه کردند چون ما تیم هستیم و هر زمان او نبوده، اتحادمان بیشتر شده و فردا هم یکی از آن روزهاست.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال جذب بازیکن جدید یادآور شد: همانطور که می‌دانید، زمانی که پنجره باز بود، ما نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم و امکانش نبود. الان بازار آزاد وجود دارد و برای جذب بازیکن آزاد باید خیلی دقت داشت. بازیکنی که می‌آوریم، باید سطح خیلی بالایی داشته باشد تا بتواند تفاوتی در تیم ایجاد کند. اگر بازیکنی بگیریم که در سطح بازیکنان ما باشد، خوب نیست چون ما از تیم خود خیلی راضی هستیم و اعتقاد خیلی زیادی به بازیکنان خود داریم. ما سختی کشیدیم اما هرروز رو به جلو بودیم و همه بازیکنان تیم پیشرفت داشتند چه کسانی که بازی کردند و کسانی که بازی نکردند. همه بازیکنان ما پیشرفت داشتند. برخی از بازیکنان مصدوم به تیم برمی‌گردند. رقابتی که بین بازیکنان ایجاد شده خیلی خوب است و این به تیم کمک می‌کند به سطح مطلوب برسند.

مربی استقلال گفت: اگر قرار است یک بازیکن بیاوریم، باید بازیکنی بیاوریم که خیلی تاپ باشد و تفاوت ایجاد کند. اگر نشد هم ۲۷ بازیکنان خود را که به ما شهامت دادند را حفظ می‌کنیم. ما بازیکنان خیلی زیادی را با مدیریت نگاه و بررسی کردیم. همه کار خود را انجام داده‌اند اما بعضی وقت‌ها نمی‌شود آن بازیکن مد نظر را گرفت. ما از بازیکنان و تیم خود راضی هستیم. ما به تمام امکان‌های موجود نگاه کردیم اما در این موقعیت اگر نتوانیم بازیکنی در سطح بالا بیاوریم، لازم نیست بازیکنی بیاوریم.

ماتا در پایان در خصوص تفاوت میان خارجی‌های تیم‌های دیگر با بازیکنان ایرانی هم گفت: من درباره تیم خودم صحبت می‌کنم. ما بازیکنان خوب ایرانی و خارجی داریم. باور دارم که بازیکن خارجی‌ای باید اضافه کنیم که سطح بالایی داشته باشد. بازیکنان با کیفیتی در ایران حضور دارند. باید کسی را جذب کنیم که سطح بالایی داشته باشد. در غیر این صورت، ما باید به بازیکنان اعتماد به نفس بدهیم چون لایق این هستند و پتانسیل بالایی دارند.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.