کد خبر: 386979
۰
۰
نسخه چاپی

قیام تاریخ‌ساز ملت ایران پاسخی به دهه‌ها مداخلات خارجی بود

به گزارش قم پرس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز (پنجشنبه ۲۰ بهمن ماه) در جمع سفرای خارجی، اظهار داشت: حادثه‌ای که در دو کشور دوست و همسایه رخ داد، موجب اندوه ما شد. به دولت و ملت سوریه و ترکیه تسلیت عرض می‌کنم.

وی بیان کرد: برای بازماندگان حادثه طلب صبر و اجر دارم. امیدواریم هر چه زودتر زلزله‌زدگان اسکان پیدا کنند. جمهوری اسلامی ایران آماده است تا بر اساس وظایف اسلامی و انسانی خود به آسیب‌دیدگان زلزله کمک کند

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دهه‌ها مداخله خارجی، کودتا، وابستگی و تحقیر همه جانبه ملتی بافرهنگ منجر به قیام تاریخ‌ساز ملت ایران علیه رژیم مستبد پهلوی شد. جمهوری اسلامی مبتنی بر آموزه‌های دینی و رأی مردم است. ملت ایران همواره مقابل ستمگران قیام کرده و اسارت را نه برای خود و نه دیگر ملت‌ها تحمل نمی‌کند.

رئیسی ادامه داد: جمهوری اسلامی از ماه‌ها پیش آمادگی خود جهت نهایی‌کردن مذاکرات هسته‌ای را اعلام کرده و حسن نیت خود را هم نشان داده است. متأسفانه دولت آمریکا و اخیراً سه کشور اروپایی دچار دو مشکل، یعنی توهم و محاسبات غلط شدند. در چند ماه گذشته، شاهد طراحی پیچیده برخی از کشورهای غربی در تحولات داخلی ایران بوده‌اید. این کشورها با تکیه بر اطلاعاتی کاملاً اشتباه، خود را در مقابل ملت ایران قرار دادند.

در حال تکمیل

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید