کد خبر: 387918
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

خاطرات خراسان شمالی از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی منتشر شد

به گزارش قم پرس، کتاب «علم‌گردانی برای علم‌دار» شامل خاطرات مردم خراسان شمالی از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی با تحقیق هدی پادام و سحر خوش گفتار توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شده است.

در دوران سراسر افتخار و پرفرازونشیب انقلاب اسلامی کم نبودند بزرگ‌مردانی که در راه صیانت و حراست از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکردند، حماسه‌آفرینانی که مکتبشان حسینی بوده و همواره همچون مولای خود، امام حسین (ع) در هر کسوتی که بودند، جنگیدند و به مقام رفیع شهادت دست‌یافتند و نامشان بر فراز قله‌های تاریخ ثبت شده است اما جنس دیگری از حماسه‌آفرینان هستند که حقایق و وقایع بزرگ را با روایت گری شأن در تاریخ ثبت نموده و آن را زنده نگاه داشتند؛ مانند راوی اصیل واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س) که به یقین کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود.

ثبت خاطرات افرادی که در حادثه‌ای حضور داشتند و روایت مستقیم این افراد از واقعه تاریخی می‌تواند همانند گنجینه‌ای ارزشمند عمل کند که با گذشت ایام ارزش آن چندین برابر می‌شود.کتاب حاضر کوششی است برای ثبت سوگواری‌های مردم خراسان شمالی، مردمی که از جنس حماسه هستند و حماسه آفرینی با خونشان عجین شده است. مردم شهید پرور و غیوری که سال‌ها برای سالار شهیدان، «نخل گردانی» و «علم گردانی» کردند و آئین حسن‌حسین‌خوانی را بر پا داشتند و جوانان خود را همچون لاله‌های سرخ تقدیم کردند. این بار در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۸، به دور از رنگ، قوم، نژاد، لهجه و تفاوت دیدگاه به میدان آمدند و چونان عزای عزیزانشان به سوگ علم‌داری نشستند که تاریخ به احترامش قیام کرد.

در تدوین این کتاب سعی شده است خاطرات مردم با حفظ امانت و بدون هیچ دخل‌وتصرفی در اصل ماجرا و بدون داستان پردازی نوشته شود.

این کتاب در ۱۰۴ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.